Objektem pro první loupež pachatele se stala 1. dubna pobočka Komerční banky v Hluku. „Zamaskovaný, s pistolí v jedné ruce a papírem s textem o přepadení v druhé ruce přistoupil k přepážce. Pokladní mu pod touto hrozbou vydala sto osmdesát tisíc korun. Poté muž z banky odešel,“ popsal první viníkův trestný čin uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Tamní obyvatelé pociťují nad dopadením pachatele úlevu. „Je dobře, že ho chytili. Měl by si to odpykat,“ prozradila hlučanka Alena Novotná. Druhého přepadení se chycený lupič dopustil 22. května odpoledne v Uherském Brodě. Tam si vyhlédl firmu, jejíž chod jako zákazník znal a věděl, kde sedí pracovnice starající se o peníze. „Opět důsledně maskovaný vstoupil do její kanceláře s revolverem v ruce a řekl: „Kasu“. Pokladní mu vydala příruční pokladnu s necelými sedmačtyřiceti tisíci korunami. Lupič z firmy odešel, nasedl do auta a odjel,“ popsal přepadení Mergental.

Posledního zločinu na Uherskohradišťsku se pachatel dopustil 6. srpna v pobočce České pošty v Topolné. V tomto případě měl také společníka, který řídil auto, v němž do Topolné přijeli. Řidičem byl devětadvacetiletý muž ze stejné obce na Uherskobrodsku. „Zkušenější z dvojice si vyčíhnul, kdy v pobočce není žádný zákazník a zamaskovaný přistoupil k přepážce. Na poštovní úřednici namířil revolver a požadoval peníze,“ uvedl Mergental. Pracovnice za přepážkou mu je však odmítla vydat.

Ta totiž věděla, jak v dané situaci reagovat. „Naši zaměstnanci jsou proškoleni, jak postupovat v případě přepadení,“ vysvětlila tisková mluvčí České Pošty Marta Selicharová. Lupič svůj pokyn proto zopakoval. Úřednice ale byla neoblomná, a tak zloděj odešel z pobočky s nepořízenou. Nasedl do přistaveného auta a společně s komplicem odjeli. Právě po poslední neúspěšné poštovní loupeži ve svém rodném kraji se viník opět přesunul do jižních Čech, kde měl na svědomí také několik trestných činů. „Pět dní po loupeži v Topolné jihočeští policisté dotyčného zadrželi,“ informoval Mergental. Čtyřiatřicetiletý muž se na Uherskohradišťsku obohatil o necelých dvě stě dvacet sedm tisíc korun, které údajně použil ke splácení svých dluhů. „Loupežemi chtěl vyřešit svou svízelnou finanční situaci, kvůli které se s ním rozvedla i jeho manželka,“ řekl Mergental.

Pachatel používal při přepadeních poplašný revolver. Ke všem třem loupežím se dopadený přiznal. Nyní čelí společně se svým pětadvacetiletým komplicem obvinění ze spáchání trestného činu loupeže, za což jim ze zákona hrozí až deset let vězení. Čtyřiatřicetiletý muž je stíhaný vazebně, jeho společník na svobodě.