Tamní policisty v úterý 8. září večer kontaktoval člověk, který si všiml podezřelého ruchu u stánku. Po příjezdu na místo strážci zákona zjistili, že se někdo do objektu vloupal. „Uvnitř byly odloženy přepravky a v nich naházeny cigarety. Ve spodní polici pro zboží se také schovával pachatel. Jednalo se o 23letého mladíka z Uherskobrodska,“ popsala událost mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková.

Policisté mladíka převezli na policejní služebnu, kde u něho v dechu zjistili 1,78 promile alkoholu. Majitelé si vyčíslili škodu ve výši 45 tisíc korun. Mladík v současné době tráví čas v policejní cele. Bude čelit obvinění z trestného činu krádeže a poškozování cizí věci. Za tyto trestné činy mu v případě prokázání viny může být udělen trest odnětí svobody až do výše dvou let.

O něco více štěstí měl zloděj, který se ve středu vloupal do stavební buňky v Březové. Neznámý lapka vnikl do buňky násilím a odcizil nivelační přístroj, úhlovou brusku, vrtačku a další nářadí. Svým jednáním způsobil zloděj majiteli škodu ve výši 40 500 korun.