Událost se stala u nákupního střediska v Luhačovicích. Muži zastavili svým autem za seniorovým zaparkovaným vozem. Zabránili mu tím v odjezdu a vhazovali mu do auta různé předměty, o které ale neměl zájem.

„Po každém vhozeném předmětu trvali na tom, aby jim za něj muž zaplatil. Muž ze strachu postupně vytahoval z kapsy jednotlivé bankovky, které předtím vybral na poště,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zdroj: Youtube

Jakmile měl prázdnou kapsu, muži z místa odjeli. Seniorovi zůstalo po jejich odjezdu v autě několik parfémů, hodinek, nářadí a elektronika.

Kriminalisté případ prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což hrozí pachatelům v případě jejich vypátrání trest odnětí svobody až na 12 let.

„V této souvislosti pátráme po muži na videozáznamu. Pokud ho poznáváte nebo víte, kde by mohl být, volejte na linku tísňového volání policie,“ apeluje na všímavé občany Kozumplíková.

Policie nevylučuje, že podobných krádeží mohou mít stejní pachatelé na svědomí víc. V případě, že se dostanete do podobné situace, určitě za věci, které nechcete neplaťte. S největší pravděpodobností se totiž jedná o kradené zboží.