Zloději totiž vykradli sportovní areály v Uherském Brodě a Strání. „Pachatel násilím vnikl v půl sedmé ráno do budovy stadionu v Uherském Brodě, kde vypáčil dva automaty s občerstvením a ukradl z nich pár drobných mincí, cukrovinky a nápoje. Poté se vloupal do prostoru baru, odkud na vozíku odvezl třicetilitrový sud piva a basu nealkoholického piva,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Zloděj také poškodil automaty a budovu. Celková škoda byla vyčíslena na stočtyři tisíce korun. Za trestný čin může pachatel strávit ve vězení dva roky.

O hodinu později byli strážci zákona přivoláni do Strání, kde řádil neznámý lapka. „Z kabin a bufetu zmizelo několik kartonů cigaret, padesát litrů různého alkoholu, celé výčepní zařízení a cukrovinky. V šatnách se ztratila sekačka, křovinořez, pračka, lékárničky a patnáct fotbalových míčů,“ vyjmenoval Mergental.

Při násilném vniknutí do objektu zloděj poničil plot kolem hřiště. Celková škoda dosahuje částky stosedmdesátpět tisíc korun, za což pachateli hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

(irt)