Zápas si totiž nenechalo ujít takřka třináct set fanoušků severomoravského klubu. Do akce proto byly nasazeny dvě stovky policistů a padesát strážníků, včetně jízdního oddílu a psovodů.

„Asi čtyři stovky fanoušků přijely vlakem, další auty nebo autobusy, které vypravil klub. Ve Zlíně je kordon policistů doprovodil od vlakového nádraží až ke stadionu, kde jsme je přenechali bezpečnostní agentuře. My jsme čekali v okolí stadionu a sledovali situaci ve městě,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že policisté by na stadionu zasáhli pouze v případě, že by bezpečnostní agentura fanoušky nezvládla.

V průběhu utkání Baníkovci opět řádili. Rozbili několik sedaček, poničili ploty a na hrací plochu házeli dýmovnice. „Kouře jedné z nich se nadýchal hasič, k vážnějšímu zranění ale podle všeho nedošlo,“ konstatovala mluvčí.

Podle výkonného ředitele zlínského fotbalvého klubu Ladislava Mináře způsobili ostravští fanoušci škody za více než pětadvacet tisíc korun.

Čtyři Baníkovci skončili v rukou policie. „Jeden z nich se bude zpovídat z trestného činu výtržnictví, protože agresivně napadl několik domácích diváků. Uviděli ho a zadrželi naši kriminalisté, kteří se na stadionu vmísili do řad diváků. Další tři Baníkovci dostali pokutu za přestupky. Byl to například starší muž, který na tribuně domácích polil pivem ženu a jejího desetiletého syna,“ vyjmenovala Bartíková.

Perné chvilky zažili i zlínští strážníci. Když pomáhali uklidnit fanoušky, kteří napadli ochranku, zasypala je sprška kamení. „Jednomu z našich strážníků zásah dlažební kostou zničili přilbu. Naštěstí se tento incident obešel bez zranění,“ konstatoval zástupce ředitele strážníků Pavel Janík.

Další komplikace na strážce zákona čekaly po skončení utkání. Vlak do Ostravy odjížděl až před půlnocí, a tak se větší část Baníkovců rozprchla do města, kde tropila výtržnosti.

„Například jsme přistihli trojici mladíků, kteří lepili po dopravním značení samolepky. Vzhledem k tomu, že jeden z nich ještě nedosáhl plnoletosti a byl opilý, volali jsme jeho otci. Strážníci si však od něj akorát vyslechli, že jeho syn je hrozný cyp, který má problémy pořád,“ řekl Janík.

„Jiná hlídka zase načapala nedaleko divadla další dvojici podnapilých mladistvých, kteří pohazovali utrhnutou plechovou tabulkou označující parkoviště,“ doplnil.

Dodal, že výtržníci mimo pokuty mohou očekávat, že budou muset zaplatit škodu.

Fanoušci pak kolem půlnoci odjeli z Otrokovic speciálně vypraveným vlakem.