Policejní vyšetřovatelka nyní obvinila sedmačtyřicetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestných činů vydírání a nebezpečné vyhrožování. Za tyto trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

„Prvním oznámením se začali kriminalisté zabývat loni v červenci. Čtyřiačtyřicetiletá žena oznámila, že se na internetové seznamce seznámila s mužem ze Zlína a následně spolu komunikovali přes email. Po dvou dnech začal muž ženě psát nevhodné zprávy, proto s ním chtěla komunikaci ukončit.,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž však začal ženě vyhrožovat zničením jejích dětí a tím, že ji připraví o práci.

„Za čtyři dny jí zaslal 20 mailů. Žena v obavě o zdraví svých dětí oznámila vše na policii,“ upřesnila Monika Kozumplíková. Policisté zjistili, kdo je majitelem emailové schránky, prostudovali její obsah a odhalili totožnost pisatele.

„Zjistili, že oznamovatelka zřejmě nebyla jediná, která se stala obětí vyhrožování a vydírání. Kriminalisté oslovili také ostatní ženy, protože jejich komunikace s mužem vykazovala známky protiprávního jednání ze strany muže,“ uvedla policejní mluvčí.

Podezření se potvrdilo u dalších dvou žen, jedné z Uherskohradišťska a druhé z Brna.

Muž byl na internetové seznamce zaregistrovaný několik let. Za tu dobu se seznámil s desítkami žen středního věku a vedl si o tom podrobnou evidenci včetně jejich jmen, příjmení, telefonního čísla či bydliště. Vážný vztah nehledal.

S některými z nich se setkal či setkával pravidelně. Uvedl, že si neuvědomoval, že vyhrožování ženám je již za hranou zákona. Ke všemu, co mu kriminalisté kladou za vinu, se přiznal a vyjádřil nad svým počínáním lítost.

Muž byl v minulosti trestán za trestné činy na úseku hospodářské kriminality.