Být ve správný čas na správném místě. To se přesně podařilo hlídce zlínských policistů. Když totiž chvíli před půlnocí hlídkovali ve zlínské části Malenovice, zaujaly je tupé údery, jakoby něco nebo někdo tloukl o kov. Šli se proto podívat k trati, na které po chvíli našli ženu. „Šestadvacetiletá dívka ze Zlína ležela na koleji a tvrdila, že neodejde, že čeká na vlak, který ji přejede," sdělila mluvčí zlínské krajské policie Jana Macalíková.

Policisté to se sebevražedkyní neměli vůbec jednoduché. Dívka byla zoufalá a především i notně opilá. V dechu měla takřka dvě promile. Navíc odmítala jakoukoliv pomoc. Ženu se nakonec podařilo uklidnit a z kolejí odvést.

To však ještě policisté netušili, že zanedlouho budou zachraňovat další lidský život. „Dívka se jim totiž mezi řečí zmínila, že o kousek dál leží její známý," vysvětlila dále policejní mluvčí. Muž ležel asi dvacet metrů od své známé. A i on byl notně ovíjen alkoholem. Nadýchal takřka čtyři promile.

A i v tomto případě s ním byla jakákoliv komunikace těžká. „Nechci žít, nechte mě být, život pro mě nemá žádný smysl," opakoval hlídce a odmítal kolejiště opustit.

Oba sebevrazi nakonec skončili na kroměřížské záchytce. „Se záchranáři jeli zároveň i policisté, protože mladá žena byla velmi agresivní a špatně zvladatelná," vysvětlila Jana Macalíková. Ten hlavní důvod, proč vůbec oba chtěli skoncovat se svými životy, se však policisté ani od jednoho nedozvěděli.