Bylo pondělí, krátce před sedmou hodinou večerní, když se na zlínskou policii obrátila osmadvacetiletá žena ze Zlína. Oznámila jim, že už od odpoledne postrádá svého tchána.

„Vzhledem k jeho věku, počasí, které tou dobou venku panovalo a vzhledem k tomu, že o sobě nepodal žádnou zprávu a jeho mobilní telefon byl doma, měla strach, zda se mu něco nestalo," vysvětlil mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Policisté se proto hned vydali do terénu a začali muže hledat. Prošli jak okolí jeho bydliště, tak zabrousili i do nejbližších obcí.

„Jeho popis i s fotografií dostali i další policejní oddělení, řidiči MHD a stejně tak i vlaková a autobusová nádraží," vyjmenoval mluvčí.

Ale nic z toho policisty k devětašedesá­tiletému muži nedovedlo. Pátrací akce proto pokračovala i včera ráno. To už byly do terénu nasazeni policisté na koních, služební psi, vrtulník a svou pomocnou ruku připojili i městští strážníci. Ti všichni udělali na Kuldově rojnici a metr po metr pročesávali okolí. A úspěch se záhy dostavil. Jeden z policejních psů muže našel.

„Ležel v remízku nedaleko zlínských ateliérů," přiblížil Jaroš. Pán byl sice promočený, podchlazený a velmi vyčerpaný, ale naštěstí při životě.

Policisté mu hned dali první pomoc, zabalili jej do deky a jakmile dorazila záchranka zdravotníků, předali jej do péče lékaře.