"Zázrak na ledě! Slovenský hokej se dočkal! Medailový sen se v Pekingu se stal realitou," napsal nejčtenější slovenský list Nový čas po výhře Slováků 4:0 nad Švédskem v utkání o třetí místo.

"Historický úspěch. Slováci zvládli velký boj a mají bronzové medaile," uvedl na svém webu list Pravda.

Slovenští hokejisté s bronzovými medailemi.
Slovensko slaví historický bronz. Medaili vystřelil talent Slafkovský

Zpravodajský portál televize Markíza k zisku bronzových medailí hokejovou reprezentací napsal, že sen se stal skutečností. "Slovenští hokejisté dokonali v Pekingu senzaci," napsal zase list Sme.

Slovenské zpravodajské portály připomněly, že hokejová reprezentace si účast na turnaji v Pekingu vybojovala až v olympijské kvalifikaci.

Přínos kouče Ramseyho

"Olympijský medailový hokejový zázrak je na světě," řekl komentátor veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) v přímém televizním přenosu z utkání Slovenska se Švédskem. Jeho kolega, který zápas komentoval na hlavním rozhlasovém okruhu RTVS, zase uvedl, že slovenští hokejisté předvedli na olympijském turnaji heroické výkony.

Mistr světa z roku 2002 Rastislav Staňa ocenil přínos kouče Ramsayho. "Za ta léta udělal pro slovenský hokej mnoho. Nejen pro reprezentaci, ale i pro mládežnický hokej. Co Ramsay přišel, křivka našeho hokeje šla nahoru. Tohle je jeho výsledek. Za medaili mu patří obrovský dík," řekl bývalý brankář Staňa listu Denník N.

Hokejisté Číny při tréninku na domácí olympiádě.
Porážky, ale se ctí. Co bude dál s čínským hokejem? Někteří už vyhlíží další hry

Hokejistům k zisku cenného kovu blahopřáli i slovenští politici."Vaše houževnatost a vytrvalost přinesly radost z hokeje téměř do každé slovenské domácnosti. Svou hrou nám všem připomínáte, že když se dokážeme semknout, můžeme být úspěšní. Jsme na vás hrdí," uvedla na sociální síti prezidentka Zuzana Čaputová. "Děkujeme, kluci, celé Slovensko se raduje a oslavuje díky vám. Jste naši obrovští hrdinové," napsal premiér Eduard Heger.