Předchozí
1 z 4
Další

Pohybovala jsem se ve světě financí a o realitách jsem toho moc nevěděla. Stejně jako velká část české společnosti jsem měla o realitních makléřích velmi špatné povědomí. Před několika lety mě moje příbuzná požádala o pomoc, prodávala dům zatížený americkou hypotékou. Oslovila totiž neznámého makléře, který jí nejenže nepomohl, ale navíc zatížil dům zástavou za úvěr s lichvářským úrokem.

Světlana EichnerováZdroj: Deník / Jan Karásek

Hrozilo, že o dům přijde a do konce svého života bude splácet dluhy. Zkusila další realitní kancelář, ale ta ji tlačila do prodeje domu za neuvěřitelně nízkou cenu. Makléři jí volávali i v noci a vyhrožovali, že musí prodat s nimi. Vše se mně podařilo dořešit až za pomoci advokáta. První makléř byl podmínečně odsouzen za podvod, další makléři odstoupili od exkluzivní smlouvy bez nároku na smluvní pokutu.

Světlana EichnerováZdroj: Deník / Jan Karásek

Dům se nakonec podařilo prodat a z částky zaplatit všechny dluhy bez lichvářských úroků. A ještě zůstalo. A když mě kamarád, který dům prodal, oslovil, zda nechci pracovat v jeho kanceláři, bylo rozhodnuto. V realitách pracuji již pět let. Snažím se lidem ukázat, že realitní makléř je člověk, ke kterému mohou mít naprostou důvěru.

Světlana EichnerováZdroj: Deník / Jan Karásek

Moje práce ovlivňuje budoucí život mých klientů. Pracuji pouze na doporučení, klienti se ke mně vrací a další přicházejí. To mně ukazuje, že jdu správným směrem. Pro některé jsem se stala jejich osobní makléřkou. A to mě neskutečně těší. Pozitivní reference prodávajících i kupujících jsou pro mě tou správnou odměnou.

Světlana EichnerováZdroj: Deník / Jan Karásek

Není pro mě důležitý počet prodaných nemovitostí. Ale jejich poměr vůči těm nabraným. A ten je téměř stoprocentní. Nejedu na kvantitu, ale na kvalitu. Nesnažím se za každou cenu nabízet nemovitosti, o kterých vím, že jsou neprodejné za cenu, kterou si klient vysnil. Snažím se vždy najít kompromis mezi jeho představou a realitou trhu. Mojí zásadou je profesionální, ale lidský přístup.