Sotva se naučila plavat, tak se zúčastnila prvního ročníku plaveckých závodů Stříbrný věnec. „V závodě na 25 metrů kraul jsem obsadila druhé místo. To byl pravděpodobně rozhodující moment, kdy jsem se rozhodla pro plavání,” zavzpomínala Blanka Kalendová na své začátky v dětství.

„Největších úspěchů jsem dosahovala v kategoriích mladšího a staršího žactva, kde jsem získala mistrovské tituly. V roce 2021 jsem se zúčastnila Mistrovství Evropy veteránů na Mallorce, kde jsem obsadila druhé a třetí místo,” popsala Blanka Kalendová.

Výchova a práce s mladou generací byla Blance Kalendové vždycky blízká, proto se rozhodla plavání i vyučovat.

Během svých trenérských let se setkala i s handicapovanými dětmi.

Koupaliště Zelené ve Zlíně v sobotu 23. července 2022
Provozovatelé koupališť jásají – sezona se vydařila

„Ředitel Vágner nám vytvořil podmínky pro výuku těchto žáků a po čase se nám podařilo zformovat skupinu. Pravidelně jsme se účastnili závodů handicapovaných i běžných plaveckých utkání,” sdělila ředitelka plavecké školy.

V roce 2015 se zapojila do výběrového řízení, které nakonec vyhrála a stala se ředitelkou Plavecké školy Zlín.

I plaveckou školu zasáhla pandemie a museli s výukou přestat. V prvním období šili roušky, zapojili se do trasování, vypomáhali na odběrových místech, zastupovali v mateřských a základních školách. „Administrativně jsme připravovali veškerou agendu týkající se testování pro všechny útvary Magistrátu města Zlína,” popsala funkce svých pracovníků.

Po ukončení restrikcí bylo nejtěžším úkolem sestavit rozvrh, zařadit náhrady pro žáky, kteří se nemohli zúčastnit plavecké výuky.

„V nastávajícím školním roce stále nahrazujeme neuskutečněné vyučování. Sice máme nabitý rozvrh, ale všichni zaměstnanci i ti externí odvádějí vysoce profesionální práci. Organizujeme tradiční závody, setkání handicapovaných a soutěž pro žáky třetích tříd O stříbrný věnec, jehož se loni zúčastnilo téměř 300 žáků,” dodala Blanka Kalendová.

Adéla Václavíková