Knutsonová uvedla, že jí Horváth, kterého se jako jediného podařilo zachránit, řekl, že Kellner byl naživu alespoň další dvě hodiny po pádu vrtulníku a hledal venku satelitní telefon. Horvátha se snažil Kellner uklidnit. „Mluvili spolu česky a navzájem si říkali: Neboj se, nezemřeme v těchto horách. Musí pro nás přijet do hodiny,“ uvedla Knutsonová.

Po pádu vrtulníku byl na živu podle Horvátha i horský vůdce Gregory Harms, který zemřel zhruba po hodině od havárie.

Na konci března vdova po podnikateli Renáta Kellnerová a jeho děti podaly žalobu kvůli zabití z nedbalosti na provozovatele vrtulníku Soloy Helicopters a další dvě firmy, které zajišťovaly expedici, během které Kellner zemřel. Podle textu žaloby se po pádu vrtulníku neaktivovalo zařízení, které mělo o nehodě a poloze helikoptéry okamžitě informovat. Kvůli tomu vznikla prodleva v zahájení pátrací a záchranné akce.

Mohl přežít? 

Podle žaloby Kellner mohl pád přežít, pokud by zařízení fungovalo v pořádku a záchranná akce by začala včas. „Kellner byl těžce zraněn, ale přežil počáteční náraz a byl živý a při smyslech po nehodě,“ tvrdí žaloba, která blíže neupřesňuje povahu zranění.

Podle aljašského listu se očekává, že úřady zveřejní oficiální zprávu z vyšetřování během léta.

Kromě Kellnera přišli při havárii z 27. března o život také trenér snowboardingu Benjamin Larochaix, pilot Zachary Russell a dva horští vůdci: Gregory Harms a Sean McManamy.

Nehodu přežil jen Horváth, jehož z vraku dostali záchranáři až asi šest hodin po nehodě, v oblasti přitom panovaly teploty hluboko pod nulou. Horváth loni zažaloval firmu Soloy Helicopters, která vrtulník provozovala. Rovněž tvrdí, že společnost reagovala na havárii příliš pozdě. Podle jeho advokátky tak firma zapříčinila smrt dalších dvou lidí. Společnost žaloby nekomentovala.