V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy“ se podíváme na Slovensko, a to přímo do bývalého letního sídla uherského primase, dnes sídla slovenské vlády. V krásných barokních prostorách tohoto paláce jsme v rámci nového projektu Deníku Mocní Evropy vyzpovídali společně s ředitelem redakcí Deníku Romanem Gallem čtyřnásobného slovenského premiéra Roberta Fica, v Česku dnes asi nejdiskutovanějšího státníka Evropy.

Čtyřnásobný slovenský premiér Robert Fico se stal prvním hostem nového seriálu Deníku Mocní Evropy:

Hostem projektu Mocní Evropy byl slovenský premiér Robert Fico, 25. březen 2024, Bratislava
Nedovolím si Čechům vyčítat, že dodávají zbraně Ukrajině, říká Robert Fico

V téměř hodinovém rozhovoru jsme se ptali nejen na Ukrajinu a postoj Fica k pomoci Kyjevu, ale také na současnou pozici Slovenska v Evropské unii. Obsáhle jsme probrali nejen současné vztahy s Českem, postoj k českým politikům, ale také Ficovu válku s vlivnými slovenskými médii a jeho plány na příští čtyři roky.

Ve velmi emotivní pasáži mluví slovenský premiér otevřeně také o svých pocitech, kdy byl předmětem trestního stíhání a reálně mu hrozilo umístění do vyšetřovací vazby. O tom a o mnohém dalším bude tento mimořádný díl podcastu Evropa pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.