VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

včera 17:33

Nový zákon má urychlit i výstavbu dálnice D49

České republice reálně hrozí, že se jí nepodaří čerpat dotace na vybudování páteřní infrastruktury a následně je tak bude muset hradit z národních zdrojů.

včera 08:37

Město Zlín koupilo obrovské klády ve tvaru pastelek. Už jim opadává kůra

Pastelky. Dílo výtvarnice Martiny Niubó-Klouzové s hravým názvem je umístěné v sadu Svobody hned vedle zámku. Jde o čtyři klády umístěné na sebe s ořezanými špičkami do tvaru pastelek. Každá špička je jiné barvy. Zatím z nich opadává kůra, na jaře se ale barevně promění.

včera 07:59

Nový hit zaměstnanců: nepřijít do práce

Přijmou nového zaměstnance, který podle všeho vypadá schopně, ale ten po první výplatě nebo záloze už do práce nepřijde. Odejde beze slova. Bez výpovědi. Bez jakéhokoli udání důvodu. S takovým problémem se setkávají zaměstnavatelé čím dál častěji.

23.9.2018

Pestrobarevnost jablek rozsvítila sál v Machové

Nespočet druhů ovoce a zeleniny, ale i dalších pěstitelských zajímavostí nabídla o víkendu okresní výstava v Machové. Své výdobytky představili nejen místní, ale i zahrádkáři z celého Zlínska.

23.9.2018

Zlínský kraj bude zasažen vichřicí kolem osmé hodiny večerní

Na Českou republiku se žene silný až velmi silný vítr. „Očekávají se velké škody a výpadky elektřiny,“ upozorňuje Meteo Včasné varování. Varování platí pro celé území republiky. Silný vítr by se měl objevit nad územím republiky ve 12 hodin v neděli 23. září a přetrvávat by měl do 18. hodiny v pondělí 24. září.

21.9.2018

ON-LINE rozhovor s Ivo Mitáčkem, kandidátem do zastupitelstva

Kandidát do městského zastupitelstva Ivo Mitáček vám odpovídal na dotazy v pondělí 24. září ve 14 hodin. 

21.9.2018

Lepší prostředí v ambulancích ORL v Baťově nemocnici

Plánovaná rekonstrukce ORL ambulancí v Krajské nemocnici T. Bati byla ukončena. Pacienti i zdravotníci nyní ocení nové, moderní a především větší prostory.  

21.9.2018

Nyní najde houby úplně každý

„Tento týden jsme se vydali do lesa pro pár hříbků na smaženici, nakonec jsme jich našli plný kufr,“ volá radostně Naďa Boudná ze Zlínska.  

18.9.2018

Boj o Senát: sedm kandidátů

O senátorský post zabojuje sedm kandidátů. Volby za 80. volební obvod do jedné třetiny Senátu se konají 5. a 6. října, tedy ve stejný termín jako volby do zastupitelstev měst a obcí. Na jihu Zlínska a severu Uherskohradišťska tak lidé dostanou dvoje volební lístky a ve volební místnosti pak hned dvě obálky. Ty se budou lišit pouze barvou.

17.9.2018

Zlínskem obchází medvěd. Jdou teď po sladkém

FOTOGALERIE / Při cestě do práce viděli pást se medvěda.

16.9.2018

Uprchlík Ara: dobrodruh je zpět v zoo

Jak zoo dříve informovala, v neděli (9. září) se třem papouškům podařilo pokořit novou ocelovou síť ve voliéře Guayanas a uletět vzniklým otvorem.

15.9.2018

Dolní Němčí slaví. Obec získala titul Vesnice roku

"Vítězem vesnice roku se stává Dolní Němčí!" Po tomto oznámení doslova explodovala před luhačovickou kolonádou salva radosti. Vždyť Dolněmčané ze Zlínského kraje se stali vítězi soutěže, kde se letos původně přihlásilo rekordních 228 obcí z celé České republiky.

14.9.2018

OBRAZEM: Kejklířský jarmark na náměstí ve Zlíně

Ještě v sobotu můžete navštívit Kejklířský jarmark s pouličním festiválkem a bohatým kulturním programem. 

14.9.2018

Zlín přemění prostor mezi kinem, Priorem a Moskvou

Významnou proměnou prochází veřejný prostor mezi rekonstruovaným obchodním domem Prior, Velkým kinem a hotelem Moskva. Úpravami prochází parkoviště před obchodním domem, prostranství před hotelem Moskva a přilehlé komunikace pro pěší.

13.9.2018

Do nádrže v parku v Tlumačově házejí vandalové i kostky

Dlažební kostky, skleněné láhve, pet láhve či třeba papíry. Nejen takový odpad vytahují pracovníci údržby v Tlumačově z nádrže v parku v ulici Sokolská.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Strojvedoucí to neubrzdí. Ví, že ke střetu dojde

Ročně stojí v ČR riskování a nepozornost na kolejích život 18 dětí a dalších 20 je těžce zraněno. Je to jako by každý rok kvůli vlakovému neštěstí zahynula v Česku třída plná dětí. Tragické nehody se týkají i Zlínského kraje. 

13.9.2018

Nepříjemný hmyz obtěžuje obyvatele zlínských Malenovic

Nepříjemné trápení má několik rodin ze zlínské části Malenovice, jejichž domovy jsou obsypány červenými kousavými brouky. Ti k nim proudí z nedalekých lip. Dvě obyvatelky Svatava Kubišová a Marie Červinková, proto oslovily odborníky, ale zatím se nedostaly k uspokojivé odpovědi.

12.9.2018

Stáhnuto: o vodě se zatím hlasovat nebude

Přípravný výbor na konání místního referenda stáhl svůj návrh. Spolu s návrhem vzali iniciátoři akce z radnice zpět i 733 archů podpisových listin. Referendum o vodě se konat nebude.

12.9.2018

Jdeme zpět na radnici, říká zlínská ODSka

„Politik musí mít vizi, odvahu a odhodlání ji naplnit a vytrvalost při překonávání překážek,“ říká lídr strany, která podle svého motta nabízí poctivou práci a rozumná řešení. „Chci pomoci navrátit Zlín na úroveň sebevědomého krajského města,“ uvedla jednička ODS Miroslav Chalánek.

12.9.2018

Za opravdu kvalitní burčák si mnozí zájemci rádi připlatí, říká Anna Juřenová

Zlín – „Kdo si chce dát opravdu kvalitní burčák, tak na cenu nehledí. Rád si připlatí, i když se mu zdá drahý,“ říká dvaatřicetiletá Anna Juřenová ze zlínské vinotéky v ulici Zarámí. Oblíbená burčáková sezona podle ní začala už před zhruba čtrnácti dny a nyní je tedy v plném proudu, oproti minulým létům tedy tentokrát odstartovala o něco dřív. 

11.9.2018

92 357 021 korun! Ve Zlínském kraji si šťastlivec odnesl rekordní výhru

Nedělní losování Sportky přineslo desátou nejvyšší výhru v historii této nejznámější české loterijní hry. Přesně 92 357 021 Kč vyhrál sázející ze Zlínského kraje.

7.9.2018

Střecha školy v Tečovicích je nová a zateplená

Kompletně novou střechu mají na budově základní školy v Tečovicích.

7.9.2018

Do politiky nejčastěji zasahují podnikatelé

Téměř 15 % živnostníků a podnikatelů se na Zlínsku pouští na politickou dráhu. Fakta vyplynula z analýzy volebních kandidátek. Na druhém místě se umístili učitelé s necelými 6 %, v závěsu jsou důchodci.

6.9.2018

Okna Malé scény zůstanou původní. „Chceme zachovat řemeslo,“ tvrdí památkáři

Nejde o špatně provedenou práci, původní okna je třeba opravovat pravidelně a důkladně, uvádí město.  

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2018

Libor Lukáš, kandidát do Senátu odpovídal ON-LINE

O tom, že dálnice a moderní železnice jsou základ, na kterém lze stavět, je Libor Lukáš pevně přesvědčen.

6.9.2018

Život na ulici: Ráno vstaneš a hned přemýšlíš, kde půjdeš večer spát

„Jaký je život na ulici? To raději ani nechtějte vědět,“ shodují se povětšinou lidé bez přístřeší v Otrokovicích. Radnice jich tam aktuálně eviduje 38, z toho deset žen.  

4.9.2018

Strážníci chybí. Malý plat odrazuje adepty

Velká náborová kampaň na místa strážníků zlínské městské policie je v plném proudu.  

AKTUALIZOVÁNO
3.9.2018

S angličtinou půjdou prvňáčci z Halenkovic od první třídy

S novým předmětem angličtinou se pro letošek budou muset popasovat prvňáčci ze ZŠ v Halenkovicích.

3.9.2018

Znovu do lavic! Ševci ve sportovních třídách zahájili nový školní rok

Místo tréninku šli do školy. Nikoliv za trest, ale aby po skončení letních prázdnin pozdravili a podpořili mladé naděje Fastavu navštěvující sportovní třídy ZŠ Komenského ve Zlíně. Ligoví fotbalisté Stanislav Dostál, Petr Jiráček, Josef Hnaníček, Lukáš Železník a Tomáš Poznar společně se svými nástupci zahájili nový školní rok.

2.9.2018

Žába chutnala jako kuře. Jen nemyslet na to, co jíte...

FOTOGALERIE / Dvoudenní Garden Food Festival nabízel nespočet dobrot od steaků, biftečků, foie gras přes sladkosti, paštičky až po červy, kobylky a žáby. Přilákal obrovské množství lidí. Jen na Facebooku svou účast potvrdilo více než šest tisíc lidí.  

2.9.2018

LešetínFest: Nejsme z cukru, jedeme dál, volal moderátor.

Začátek festivalu na Lešetíně trápil déšť.

2.9.2018

Barevný mumraj zaplnil zlínské náměstí. Podívejte se

VELKÁ FOTOGALERIE / Pestrobarevné kostýmy zahraničních souborů, nádherně vyšívané kroje tanečníků a muzikantů folklorních souborů, vysoko vyhozené hůlky překrásných dlouhonohých mažoretek z dálky lákaly tisíce příchozích.

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2018

Déšť zalil Zlínsko, malenovická Hvězda stěhovala vytopenou JIPku

Z odpoledního deštíku se vyklubal pořádný slejvák, který během večera a noci ze soboty na neděli páchal škody.

1.9.2018

Komunální volby 2018: Lidovci chtějí nádraží i kulturu

Zlínská KDU-ČSL představila kandidátku i programové priority. Lídrem strany se stal právník, zastupitel a bývalý náměstek primátora z let 20102014 Aleš Dufek.

1.9.2018

Prodej lyžařského svahu ve Zlíně brzdí dvě žaloby

„V současné době velmi vážně zvažujeme prodej nemovitého majetku, jež již neslouží potřebám našich členů, či jim slouží pouze částečně,“ zní z webových stránek Sportovních klubů Zlín, (SK Zlín).

31.8.2018

Dvacet tisíc za logo pro Památník Tomáše Bati

Jednoduchý, lehce zapamatovatelný, okamžitě čitelný. Takové má být nové logo obnoveného Památníku Tomáše Bati. Statutární město Zlín vyhlásilo soutěž na jeho podobu.  

30.8.2018

Perný víkend čeká zlínské policisty a strážníky ve Zlíně

Festivaly dechových hudeb a jídla a k tomu ještě fotbalové utkání mezi domácími celky FC Fastav Zlín a 1. FK Příbram. To jsou tři akce nadcházejícího víkendu, které si vyžadují plné nasazení tří desítek zlínských policistů i jejich kolegů městských strážníků ve Zlíně.

30.8.2018

Studánek v kraji ubývá. Stojí za tím dlouhé sucho i nezájem lidí

„Lidé by si měli uvědomit, že voda je život a měli bychom se o ni starat,“ říká poslanec Jaroslav Holík. Sám v polovině srpna věnoval tři dny kontrole stavu studánek v západní části Vizovických vrchů.

29.8.2018

Bude nová nemocnice v Malenovicích?

ANKETA/ Pro výstavbu nové krajské nemocnice vybralo hejtmanství dvě lokality. Jedná se o plochy mezi zlínským sídlištěm Malenovice a obchodním centrem nebo ve stávajícím areálu Krajské nemocnice T. Bati

29.8.2018

Kominík, co mu ukradli tunu trnek: Ať jim kvas zhořkne!!!

„Víte, já lidem přeji vždycky samé štěstí. Ale v tomto případě jsem se domluvil s pánem bohem, aby těm lumpům, co mě okradli o trnky, jejich kvas pěkně zhořkl,“ říká dvaačtyřicetiletý Martin Drábek z Bohuslavic, který je profesionální kominík.

28.8.2018

Bez pokuty: černého pasažéra asistent dopravy z trolejbusu jenom vykáže

Čtyři pracovníci přepravní kontroly označení reflexními vestami kontrolovali jízdní doklady, radili cestujícím, prodávali jízdenky zapomnětlivým, vykazovali černé pasažéry z vozidel, ale neudělovali pokuty.

24.8.2018

Opravená cesta v Bohuslavicích u Zlína je bezpečnější

Na více než 820 tisíc korun vyšla oprava místní silnice podél potoka v místě u obecního úřadu v Bohuslavicích u Zlína.

24.8.2018

Zoo oslaví 70 let. Ze zooparku se vyšvihla mezi elitu

Zlínská zoo chystá oslavy 70 let existence. Od pátku 28. do neděle 30. září tak bude v areálu zoo nachystána spousta překvapení a zážitků.

23.8.2018

Komáři letos moc nejsou. Žízniví potkani děsí

Žádný dotěrný pískot, žádné nepříjemné štípance. Komáři letos lidem na Zlínsku život neznepříjemňují. Podle odborníků totiž letos v létě prakticky nejsou. Může za to sucho. Zato pohled na potkany se nám nabízí stále častěji.

22.8.2018

Od moru prasat klid možná už v říjnu

Tisíce postřílených prasat, ale hrozba afrického moru prasat stále ještě neodezněla. Ani po zhruba roce a čtvrt není v kraji od nákazy klid. Nadále platí mimořádná opatření jako zákaz vstupu do zamořené oblasti, cesty tam lemují pachové ohradníky.

22.8.2018

Trucky rozzářily noční město

Kolona se rozjíždí. Čtyřicet trucků se dává do pohybu. Je půl deváté večer a pomalu se stmívá. Spanilá jízda tak získává nový rozměr. Konečně jdou naplno vidět všechna světýlka, blikačky a další ozdoby na kabinách tahačů. Řidiči troubí ostošest. Dávají vědět, že mají v plánu jet a nechtějí, aby se jim někdo motal pod koly. Z kabiny tahače je sice perfektní výhled, ale malého človíčka, který je pod úrovní předního skla, je snadné přehlédnout.

21.8.2018

Na Barumku jsme pyšní, ale v každodenním provozu o adrenalin vůbec nestojíme

GLOSA / Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost. Do Zlína a jeho okolí se sjede jednou za rok evropská soutěžácká špička, která předvádí na uzavřené trati desítkám tisíc fandů své jezdecké umění.

21.8.2018

Bylo to hrozné. Všichni mlčky přijímali útisk-útlak

„Jednoznačně nás Rusové znásilnili, přepadli. Byl to hnusný akt násilí. Nejhorší je, že jsme tehdy všichni sklapli a drželi krok. Nebyla jsem také nějak odvážná. Všichni věděli, že Rusové jsou darebáci, ale nahlas to nikdo neřekl,“ vzpomíná pro Deník s odstupem času na okupaci Československa 21. srpna 1968 a následné události Radoslava Matuszková z Otrokovic.

20.8.2018

Trnkobraní: Jaromír Nohavica a rekord v pojídání knedlíků

„Když mě brali za vojáka, stříhali mě do hola,“ rozeznělo se po dvaadvaceti letech areálem likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Na letošní Trnkobraní totiž jako headliner zavítal Jaromír Nohavica. Tisíce lidí si však nejznámější hity zazpívaly nejenom s ním, ale také s Divokým Billem, Ewou Farnou nebo skupinou Mandrage.

AKTUALIZOVÁNO
18.8.2018

Nejen zemědělci slavili dožínky celého Zlínského kraje v Kroměříži

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Jedna z nejstarších tradic oslavující úrodu se uskutečnila tento víkend v Kroměříži. I když Dožínky Zlínského kraje začaly už v pátek, hlavní program se odehrál v sobotu, kdy ulice slavností doslova ožily. Zaplnilo je osm set krojovaných účastníků z Hané, Valašska i Slovácka. Přihlížející zdravili, zpívali jim, ale i tancovali. Odměnou jim za to byl děkovný potlesk. Ve vzduchu byla cítit slavnostní uvolněná atmosféra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT