VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

včera 13:01

Malenovický hrad po rekonstrukci opět otevřel brány pro návštěvníky

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Brány malenovického hradu ve Zlíně jsou opět otevřeny. Po jednu sezónu trvající přestávce ho o víkendu příznivci a návštěvníci doslova obléhali, aby si mohli opět užít jeho atmosféru.

23.6.2018

Vzdělávání na hotelovce vede bývalá manažerka pětihvězdičkového hotelu

Stát se letuškou. To byl od dětství sen teď už dvaatřicetileté Barbory Gregorové z Otrokovic. Namísto toho se ale usmívá na zákazníky a hlavně se také snaží ke gastronomii přimět a udržet u ní mládež. A to zejména studenty zlínské střední hotelové školy, kde coby učitelka působí a předává své bohaté zkušenosti budoucí generaci restauratérů, hoteliérů či letušek.

21.6.2018

Patnáctiletý akordeonista si už zahrál i se slavným Hudečkem

Je mu teprve patnáct, ale už vystupoval se zahraničními i českými orchestry a předními umělci jako například s Václavem Hudečkem. Martin Kot z Napajedel na Zlínsku, student osmiletého všeobecného gymnázia v Uherském Hradišti, coby výrazně talentovaný akordeonista sklízí úspěchy nejen u nás.

21.6.2018

Nepořádníci místo do sběrných dvorů odkládají věci k popelnicím

Některá města navyšují počet kontejnerů, jiná pořizují fotopasti či kamery. Nepořádníků odkládajících nepotřebné věci vedle kontejnerů přibývá. Marnou válku s nimi vede snad každé město a obec v České republice. Zlín uděluje pokuty. Může jít o částku až 50 tisíc korun. K dopadení nezbedníků postačí svědecká výpověď.

AKTUALIZOVÁNO
21.6.2018

Děti, do bezpečí. Policie chválí přístup ředitelky

Cvičení ve Zlíně prověřilo, jak by se při střelbě chovala veřejnost i policisté. „Seřaďte se, vracíme se zpět do školky.“ Naléhavé, ale klidné hlasy učitelek na zahradě školky Družstevní na Jižních Svazích posílají děti do bezpečí budovy. Jen chvíli předtím se totiž od fakulty aplikované informatiky na Jižních Svazích ve Zlíně ozvaly výstřely, všude kolem jsou policejní auta a vozidla strážníků. Něco se stalo.

20.6.2018

Hasiči postaví novou centrálu, budete ve větším bezpečí

Svatoslav Pokorný patří do velké rodiny krajských hasičů více než 35 let. Za tu dobu, co je profesionálním hasičem, zažil již několik podob hasičské centrální stanice ve Zlíně i obměnu techniky, která se stále mění, vyvíjí a modernizuje.  

19.6.2018

Zlínu chybí pítko u stezky i biograf přímo v parku

Pracovna v parku, hřiště pro psy, studánka na Jižních Svazích, grilovací stůl v parku, molo na Kudlovské přehradě nebo třeba servisní cyklostojan s modulem na nabíjení elektrokol. To je jen několik ze 42 návrhů Zlíňanů na vylepšení veřejných prostranství města.

19.6.2018

Jakou budoucnost mají knihy a knihovny na Zlínsku?

ANKETA/ Výpůjčky z pohodlí domova, objednávky digitálních kopií z tištěných knih nebo knihy zdarma stažené do tabletů. To jsou moderní trendy v knihovnictví.

18.6.2018

Reflexy na Štěrkáči válely, osm set posluchačů šílelo

VELKÁ FOTOGALERIE / Výkřiky a vzrušené výskání. Lidé vyskakují na dřevěné lavičky, ruce nad hlavami. Už je černočerná tma. Ochranka konečně odtahuje dlouhou plentu z pódia.

16.6.2018

Zlínský sloninec bude patřit mezi nejlepší na světě

Nové pavilony, voliéry, expozice, návrat jaguárů a špičkový prostor pro chov slonů. A do toho zásadní oprava střechy secesního zámku. Zlínská zoo investuje do budoucnosti.

16.6.2018

SK Zlín chce prodat svah a opravit halu

Lyžařský svah ve Zlíně je na prodej. Majitel sportoviště – společnost Sportovní kluby Zlín (SK Zlín) ukončila po předchozí soudní tahanici smlouvu stávajícímu nájemci – společnosti s názvem Areál J. Šperky (AJŠ), která jej několik let provozovala. Přesto k vyklizení svahu zatím nedošlo.

15.6.2018

7 otázek pro zoo aneb Čekáme slůně

testy potvrdily, že je březí. Slůně má na svět vykouknout na přelomu června a července, může se ale stát, že to bude dříve. Přípravy proto vrcholí.

15.6.2018

Luna. Nová samička ze zoo už má nápadníka

Skupina lachtanů hřivnatých ve zlínské zoo se na konce května rozrostla o dalšího člena. Z německé Zoo Bremenhaver do zahrady přicestovala šestiletá samička pojmenovaná Luna. Začlenění do stávající skupiny proběhla velmi hladce, lachtaní samec Oskar o Lunu projevil mimořádný zájem. Chovatelé již pozorovali i jejich páření. Pro zlínskou zoo to znamená velký chovatelský příslib do budoucna.

13.6.2018

Zaboduje krásná Kašava v Evropské unii?

VIDEO / FOTOGALERIE / O prestižní titul Evropská vesnice bojuje jako jediná v kraji obec nacházející se v údolí Dřevnice – Kašava na Zlínsku.

13.6.2018

Pokuta za starý nábytek?

Nedělejte nepořádek kolem popelnic, vyzvala některé občany prostřednictvím svého tiskového odboru zlínská radnice. 

13.6.2018

ČSSD představila kandidáty do komunálních voleb

Zlínská ČSSD vyšle do komunálních voleb nové osobnosti. Dokonce i lídrem kandidátky je politikou nepolíbená tvář.

13.6.2018

Zmodernizovaná sportovní hala v Otrokovicích otevřela

Hala v místní části Bahňák celoročně slouží nejen sportovcům, kteří ji využívají pro trénink i soutěže v řadě disciplín, ale je rovněž dějištěm každoročního Mezinárodního atletického mítinku.  

12.6.2018

Změny ve vedení Policie ČR? Zatím prý pouhé spekulace

Změny uvnitř policie. To je téma, o kterém se v poslední době čím dál častěji mluví. I když zatím neoficiálně a v rovině spekulací, přesto k prvním náznakům již dochází. Tyto změny se mají dotknout i Zlínského kraje.  

12.6.2018

Na lumpy pořídí v Otrokovicích kamery s lepším záznamem

Lépe si posvítit na vandaly či zloděje chtějí nově v Otrokovicích. Plánují tam totiž opravit městský kamerový a dohlížecí systém. Ten stávající pořizovaný od roku 2003 je už podle mluvčí radnice Romany Stehlíkové zastaralý – má mimo jiné špatnou kvalitu záznamu.

12.6.2018

Lázně Luhačovice se po 26 letech dohodly s městem. Přispěje jim miliony

Spor mezi lázněmi a městem po 26 letech skončil podepsáním dohody. Lázně Luhačovice již nebudou dál samy financovat údržbu lázeňského areálu, jehož jsou vlastníkem.

12.6.2018

Připravit pořádně psa na výstavu? To jsou doslova pytle vyčesaných chlupů

Hodiny koupání, česání či třeba fénování. Přípravy psů na letošní 34. ročník krajské výstavy psů ve Zlíně, která se tam konala o víkendu, nebraly u mnohých majitelů čtyřnohých mazlíčků konce. Aby vypadali co nejlépe, musely jít jiné volnočasové aktivity stranou.

11.6.2018

Březnice oslavila sté výročí vzniku republiky

Zimní čepičku ležérně nasazenou na hlavě, teplé podkolenky a pumpky na nohou, oblečena do teplého svetříku a kolem krku omotanou zimní šálu.

9.6.2018

Jak vypadají trolejbusy zblízka? Do DSZO se podívalo 4500 lidí

Je libo se podívat do vozovny trolejbusů a autobusů MHD? Nebo se třeba projet v autobuse mycí linkou, která je v areálu podniku? Anebo vidět dispečink? Taková přání si v sobotu splnily tisíce lidí, v areálu Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice se totiž konala tradiční akce Den otevřených dveří.

9.6.2018

Svatba skoro jako každá jiná. Farář, hudba, hosté, a přece byla jedinečná

Potkali se, zamilovali se a šťastně žili, dokud neumřeli. Pro někoho reálný život, pro jiného pohádka. A tu si v pátek doslova splnili Jaruška a Rosťa, klienti chráněného bydlení Naděje Zlín.

9.6.2018

Stavba Fabriky se blíží. Začít může už za dva roky

Stavba nového multifunkčního centra 24-25-26 FABRIKA ve svitovském areálu je o významný krok blíže k uskutečnění. Územní rozhodnutí o umístění stavby, vydané zlínským stavebním odborem, nabylo před několika dny právní moci. Projekt je považován za jeden z největších počinů urbanistické regenerace v ČR.

8.6.2018

Kamiony dávají obcím zabrat. Kvůli opravě mostu si krátí cestu

Stížnosti i nadávky padají v těchto dnech na hlavu řidičů kamionů či nákladních aut v obcích na Otrokovicku.

8.6.2018

VIDEO: Dobrý střihač je rychlý a ovci neporaní

Rozmary počasí provázely Selský deň ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku. Na dobrou náladu přítomných a bohatou návštěvnost to však nemělo vliv. Rozmanité akce, nabídka nejrůznějších specialit a výrobků, to byly silné taháky. Největší pozornost však už počtvrté vzbudilo Mistrovství České republiky ve stříhání ovcí a Otevřené mistrovství Valašska v ruční stříži ovcí.

7.6.2018

Když studenti a senioři šlapou na jednom kole

Většině klientů domova SENIOR Otrokovice zdravotní stav neumožňuje zažít opravdový cyklistický výlet.

7.6.2018

Tady ve zlínské zoo je pořád něco nového. Až se narodí slůně, tak to bude pecka

ROZHOVOR/ - Známý český herec, moderátor, muzikant Roman Vojtek na zlínský filmový festival jezdí velmi rád. Vždyť on sám pochází ze Zlínského kraje, ze Vsetína, tak je u nás jako doma. Kromě moderování festivalových akcí se stal již poněkolikáté kmotrem zvířat ve zlínské zoo.

7.6.2018

Z hrůzy sídliště má být na Svazích symbol relaxu. Jak se vám to líbí?

Je to hezký a zajímavý nápad. To se mi líbí. A budou tam smět psi? To je malý souhrn reakcí lidí z třicetitisícového sídliště Jižní Svahy, kterým Deník ukázal návrh radnice na úpravu prostoru po zbořeném torzu nedostavěného nákupního centra.    

6.6.2018

Slyšeli svištět pneumatiky, pak uviděli letět auto. Řidiče zachránili

Trojice kamarádů Marek Mozga, Ondřej Trněný a Dominik Beran po výšlapu do přírody zrovna odpočívala na lavičce u kapličky blízko obce Zdounky na Kroměřížsku.

6.6.2018

Vysoké teploty a málo srážek stále sužují Zlínsko. Bude letos dostatek ovoce?

Vyprahlá půda, prázdné studny, teploty šplhající ke třiceti stupňům, občas nějaká bouřka nebo přeháňka. Zlínsko i celý kraj stále více trápí sucho, například podle předsedy žlutavských zahrádkářů Bohuslava Mišurce je to doslova pořádný průšvih.

5.6.2018

První svaté přijímání absolvovaly děti ve Slušovicích Slušovice

Na jedenáct dívek v bílých šatech a na šest chlapců v oblecích, se svícemi v rukou, se v sobotu 26. května dopoledne upírala pozornost přítomných v kostele Narození sv. Jana Křtitele ve Slušovicích. 

4.6.2018

VIDEO: Čtyřkolky zaujaly svou spanilou jízdou

Pohoda, přátelé, „pokec“, čtyřkolky a hlavně spanilá jízda na nich. To je důvod, proč už si podeváté dali sraz na kempu Dešná u Slušovic o víkendu čtyřkolkáři z celé republiky.

3.6.2018

Dětský den Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie. Podívejte se

Dominiček a Kubíček Juříkovi z Hřivínova Újezdu jsou dvouletá dvojčata, která svým rodičům Martině a Michalovi dělají jen samou radost.

2.6.2018

Zlínem proběhl festivalový půlmaraton. Podívejte se

V rámci festivalového dění se ve Zlíně uskutečnil již 3. ročník Festivalového půlmaratonu Monet + Zlín 2018, který připravili organizátoři zlínského filmového festivalu společně se sdružením Běhy Zlín.

2.6.2018

Svah u pěti domů zabezpečili v Halenkovicích proti částečným sesuvům

Na zhruba 2,4 milionu korun vyjde ve finále stabilizace svahu v halenkovické části Chobotov. Podle starosty Jaromíra Blažka se už blíží do finále, nyní dělníci provádějí terénní úpravy.

1.6.2018

Když se na film podívá někdo, kdo problém nezná, je to komedie

ROZHOVOR/ - Úsměvy smutných mužů. To je název nového českého filmu Dana Svátka podle knižního bestselleru Josefa Formánka. Film bude mít premiéru 11. července a jde místy o vtipný, místy o velmi smutný příběh. Ve filmu se zobrazí osud čtyř dříve úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali až na samotné dno života a kteří se setkávají v protialkoholní léčebně.

1.6.2018

Kotulové žrali při křtu samé dobroty. Misky byly plné červů a sarančat

Poprvé se konaly křtiny ve zlínské zoo v roce 1992. Ačkoliv tedy Zlín Film Festival slaví své osmapadesátiny, zahrada může slavit zhruba pětadvace šestadvacet let. Herce Danu Morávkovou, Honzu Čenského nebo Romana Vojtka už dávno nepovažují v zoo jenom za kmotry zvířat, ale spíš za přátele.

31.5.2018

Čunek: Chci kvalitní zdravotní péči pro všechny obyvatele kraje

Hejtman na nedávné vlastní dobré zkušenosti se zlínskými lékaři demonstroval, že cílem zdravotní koncepce je, aby se takové péče dostávalo všem, odkudkoli z kraje jsou.

31.5.2018

Do krajských silnic půjde 140 milionů

Částka, kterou kraj získá ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Peníze ještě letos použije na opravy, rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy ve svém vlastnictví.

31.5.2018

Krajská zdravotnická koncepce, versus pavlačová antikoncepce

Velký křik se strhl kolem nově plánovaného fungování krajských nemocnic ve Zlínském kraji. Jeho vedení zdůvodňuje svůj radikální řez do zdravotnických struktur snahou, aby se zdravotnické péče dostalo všem obyvatelům regionu.

31.5.2018

Vjet do areálu krajské nemocnice ve Zlíně? Za pět korun

Do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně vjedou řidiči od 1. června za poplatek pět korun. Ceník následujících hodin parkování se nijak nemění.

31.5.2018

Baťov zase smrdí. Čeká se, až se kafilerie zmodernizuje

Nepříjemný zápach znovu otravuje život lidem v otrokovické části Baťov. A jen tak se ho nezbaví. Tropické teploty mají podle předpovědí přetrvávat a právě ty k šíření smradu výrazně přispívají, zmiňuje vedoucí odboru životního prostředí otrokovické radnice Anna Pšejová. Podle mnohých má nelibou vůni na svědomí z drtivé většiny kafilerie společnost MAT.

30.5.2018

Potkali jste pana Deníka na filmovém festivalu? Podívejte se

FOTOGALERIE/ Filmovým festivalem žil poslední květnový víkend také Sad Svobody. Prostranství kolem zámku nabídlo množství aktivit pro děti a na místě nechyběl ani Deník. 

30.5.2018

"Zavedl bych do Zlína festivalový vlak," má tip Honza Čenský

ROZHOVOR/ Dana Morávková a Jan Čenský moderátoři zlínského filmového festivalu pro děti a mládež již k němu neodmyslitelně patří. Vždy, když se v rámci programu někde ve Zlíně objeví, ozývá se jásot dětí. A oni jim to vrací úsměvy, pozdravy a hlavně legrací. Oba dva zlínský festival a samotný Zlín a lidi v něm jak říkají milují a je to na nich vidět.

29.5.2018

Na kole dětem. Peloton se Zimovčákem dorazí do Zlína

Do Zlína zítra dorazí charitativní cyklotour Na kole dětem. Peloton v čele se slavným velocipedistou Josefem Zimovčákem přijede na náměstí Míru mezi 12:45 až 13:15. Zlínská část cyklotour je letos součástí programu Zlín Film Festivalu.

29.5.2018

Osobnosti regionů: Protikuřácký zákon se osvědčil, rozhodně ho nerušte

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zákaz kouření si – možná paradoxně – pochvaluje i nadpoloviční většina kuřáků. Ti by zákon nerušili, ale rádi by ho zmírnili.

28.5.2018

Nový senátor Tomáš Goláň: Nejsem žádná paní Colombová

/ROZHOVOR/ Je rozhodnuto. Voliči 78. volebního obvodu zhruba 10% účastí v senátních volbách rozhodli o tom, kdo usedne v horní komoře Parlamentu České republiky. Do Senátu poslali právníka Tomáše Goláně. Získal přízeň 53,78 procenta voličů. Michaela Blahová zůstala s 46,21 procenta druhá.

28.5.2018

Za pečivo si od podzimu možná připlatíme

Zase o něco hlouběji do kapsy budeme mít zřejmě už na podzim: není totiž vyloučené, že kvůli suchu podraží pečivo i o několik korun. Deníku to potvrdila ředitelka Agrární komory Zlín Jana Brázdilová. A bude za to moci nejen sucho, které se odrazí na kvalitě plodin, ale také nedostatek polí, které zemědělci v kraji obhospodařují.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT