VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

včera 15:29

Ševci jdou darovat krev. Jiráček s Poznarem se zapíší do registru dárců

Není to žádná póza, laciný reklamní trik. Zlínští prvoligové fotbalisté už v minulosti několikrát pomohli správné věci. V úterý se ševci společně vydají na transfuzní stanici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, aby podpořili dárcovství krve i kostní dřeně.

AKTUALIZOVÁNO
včera 10:45

Kongresové centrum ve Zlíně bylo v obležení policie a strážníků. Šlo o cvičení

Policejní sirény se rozléhaly pondělním ránem ve Zlíně, Kongresové centrum (KUC) bylo přepadeno. Z místa se ozývaly rány. Do sálu s dvěma stovkami studentů vtrhli dva střelci. Začalo peklo.

11.11.2018

Svatomartinské oslavy ve Zlíně se povedly na výbornou. Podívejte se

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Martin na bílém koni na zlínské náměstí Míru dorazil v neděli krátce před jedenáctou hodinou. Místo sněhových vloček s sebou ale přivezl do krajského města slunce. To však nikomu ze stovek přítomných návštěvníků nevadilo, vždyť se zde otevírala svatomartinská vína a nabízely se nejrůznější delikatesy spojené právě s tímto svátkem.

10.11.2018

Tohle chceme. Zlíňané sami mohou rozhodnout, co má ve městě být

Chcete si hrát? Grilovat přímo ve zlínském Univerzitním parku? Zahrát šachy na čerstvém vzduchu? Anebo relaxovat s výhledem na krásný Zlín? Podle autorů návrhů projektu Tvoříme Zlín je toto všechno možné. A nabízí daleko více.  

10.11.2018

Kupme lidem čas na život. Marek Šikula dostal bohulibý nápad při jízdě na kole

Diagnostický přístroj pro detekci žil, aplikační místnost na onkologickém oddělení s nejmodernějšími polohovacími lehátky nebo nová křesla v čekárně stejného oddělení. Vše v hodnotě přesahující tři čtvrtě milionu korun. Za tím stojí muž, kterého nové projekty napadají při jízdě na kole.  

9.11.2018

Chcete pomoci? Přidejte se k potravinové sbírce

Celostátní Národní potravinová sbírka se uskuteční v sobotu od 8 do 18 hodin.

9.11.2018

Příběhy zlínských kostek nad ledem

Má za sebou dlouhý legislativní maraton. Výběrové řízení na multimediální kostku nad ledem musel kvůli novým parametrům z Českého svazu ledního hokeje opakovat. I proto si zlínští fanoušci museli počkat až do listopadu.

8.11.2018

Kostka už visí! Chlouba zimáku je na svém místě

Už visí! Ve čtvrtek v podvečer poslali technici vzhůru ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně novou multimediální kostku. Fanoušci žlutomodrých barev tak mají novou chloubu. Přinese zvýšený servis reklamním partnerům a nové zážitky fanouškům.

7.11.2018

Strach v lese. Ale děti byly spokojené

Stezka odvahy Halloweenským lesem se uskutečnila v sobotu  v lesoparku na Jižních Svazích ve Zlíně.

7.11.2018

Růst počtu návštěvníků Zlínského kraje pokračuje

Růstový trend návštěvnosti Zlínského kraje, zahájený před šesti lety, pokračuje i nyní. Ve středu 7. listopadu o tom informoval Český statistický úřad.

7.11.2018

Bouře v krajské nemocnici: rozzlobené sestry

Další změny v krajské nemocnici opět přinášejí vlnu negativních emocí a nespokojenost personálu. Po slučování oddělení, zavření poloviny kardiologie nebo části interny či LDN z důvodu nedostatku personálu, po výměně deseti primářů jednotlivých oddělení došlo na sestry. Konkrétně instrumentářky.  

6.11.2018

Nová nemocnice dostala požehnání. Jen za pozemky zaplatí kraj 330 milionů korun

Zelenou dali zastupitelé odkupu pozemků v prostoře mezi malenovickým sídlištěm a nákupní zónou Centro a tím v podstatě požehnali výstavbě nové krajské nemocnice na zelené louce. Ta by měla podle plánů stát ode dneška do šesti let.

6.11.2018

Přibylo sebevražd. 79 za jediný rok

Nejčastější příčinou sebevražedných činů bylo vloni ve Zlínském kraji „úmyslné sebepoškození oběšením, (u)škrcením a (za)dušením“.

6.11.2018

Další stopka pro D49. Místo hlodavců teď vadí drobné stavby

Dálnice D49 z Hulína až na Slovensko. To je na Valašsku už více než deset let jen bájná představa. A i když podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jsou na její výstavbu nachystány finance a všechny přípravy s tím spojené jsou hotovy, přesto se důležité dopravní tepny napříč krajem zřejmě hned tak nedočkáme.

5.11.2018

Díky přístavbě navýšili kapacitu školky v Tečovicích na 80 dětí

Nové oddělení mateřské školky mají v Tečovicích. Obci se na něj podařilo získat dotaci z evropských fondů ve výši zhruba 11 milionů korun, díky které uhradili většinu nákladů.

4.11.2018

Kočičí útulek: 80 tisíc měsíčně

„Pojďte dál, to je Lojza,“ zdraví nás s úsměvem Eva Janišková ze Zlína a zároveň představuje mourovatého kocoura, který se na prahu jejího domu majestátně a důležitě protahuje. V domě, kde je útulno a teplo, je několik kočičích škrabadel a pelíšků a hlavně kočičí obyvatelé samotní.

3.11.2018

Valaši vědí, jak vařit děckám

Jáhly, pohanka nebo dýně ve školní jídelně? Obava, že děti potraviny našich babiček nebudou jíst? Takové potraviny že nelze chutně upravit? Kateřina Slabíková, vedoucí školní jídelny, si zvolila jazýčky opravdu vybíravé.

2.11.2018

První zastupitelstvo a už bylo rušno

Město Zlín již má nového primátora. Je jím dle předpokladů dvaatřicetiletý Jiří Korec. Zlatý řetěz i zlatý klíč mu včera na ustavujícím zasedání zastupitelstva města předal odstupující primátor Miroslav Adámek.  

2.11.2018

Kdo a co bude mít ve Zlíně na starost?

Podívejte se, jak jsou nově rozděleny řídící kompetence v nejužším vedení krajského města

2.11.2018

Starostou Otrokovic zůstává Budek

Stávající starosta Jaroslav Budek povede město i v dalších čtyřech letech. Do funkce byl opětovně zvolený na včerejší ustavující schůzi zastupitelstva.

2.11.2018

Řidiči pozor: úplná uzavírka v Malenovicích

Mezi kruhovým objezdem a pivovarem v Malenovicích bude dopravu komplikovat uzavírka. Úplná uzavírka silnice III/4972 (ulice Švermova v Malenovicích před domem č.p.84) začala ve čtvrtek 1. listopadu a potrvá do neděle 4. listopadu.

1.11.2018

Koaliční smlouva podepsána, kompetence rozděleny

Rozdělení míst v Radě města Zlína je již známo. Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Zlína byla odtajněna jména náměstků a radních. Programové prohlášení můžeme očekávat do měsíce.  

1.11.2018

Dostupnější péče pro kardiaky v kraji umožní přístroj za 5 milionů

Pacienti s fibrilací síní (druh arytmie) už kvůli zákroku nemusejí dojíždět do nemocnic mimo Zlínský kraj. Kardiologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati totiž získalo nový přístroj za pět milionů korun.

1.11.2018

Kdo je budoucí primátor Jiří Korec?

„Když člověk něco chce, může dosáhnout takřka čehokoli,“ myslí si budoucí první muž města Zlína.

31.10.2018

Nová nemocnice: 5 miliard, 800 lůžek

Pět miliard, 4 roky prací, osm set lůžek a lékaři v rolích spolutvůrců nemocnice. Stavba nové moderní nemocnice ve Zlíně podle zahraničních vzorů začíná nabírat nové rozměry.  

30.10.2018

Trefy Juhase nestačily. Futsalisté Zlína podlehli Jeseníku

Futsalisté druholigového Zlína si připsali další porážku. Parta trenéra Pavla Postavy nezvládla 5. kola, když doma podlehla Jeseníku 2:4 a v tabulce východní skupiny zůstává s pouhými třemi body až devátá. Zlínu nepomohly ani dvě trefy Juhase ani dlouhá power-play.

30.10.2018

Kříž na hřbitově v Tlumačově je opravený

Opravený pískovcový kříž mají na hřbitově v Tlumačově. Celkové náklady činily 87 tisíc, částku obec zaplatila ze svého rozpočtu.

30.10.2018

Krajem se prohání vítr devadesátikilometrovou rychlostí

Desítky výjezdů hasičů si vyžádal noční silný vítr ve Zlínském kraji. Jen mezi včerejší 23. hodinou a dnešní 7. hodinou ráno, museli zasahovat v padesáti případech. A další výjezdy pokračují i přes úterní ráno. Naštěstí se vše obešlo bez zranění osob

30.10.2018

Perlu města Památník T. Bati navštívily stovky lidí. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Zářící perla. Diamant nad Zlínem. Nejen taková slova chvály měli lidé pro Památník Tomáše Bati, který se v neděli na jeden den otevřel veřejnosti. Jeho přestavba do původní podoby stála podle zlínského primátora Miroslava Adámka více než 50 milionů korun.

29.10.2018

Městská policie zvyšuje kontroly zlínských hřbitovů. Připravena je i DSZO

I letos posiluje Městská policie Zlín (MP Zlín) v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých kontroly na zlínských hřbitovech. Od tohoto týdne tak zlínští strážníci denně zajíždí nejen na Lesní hřbitov, ale nevynechávají ani místa posledního odpočinku v dalších částech města.

AKTUALIZOVÁNO
29.10.2018

Další ocenění pro profesora Karla Kolomazníka. Má i malou Nobelovu cenu

Zlínský vědec a pedagog Univerzity Tomáše Bati profesor Karel Kolomazník (1938) převzal v den oslav 100. výročí založení republiky z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy I. stupně, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

28.10.2018

Na koalici se dohodli už i v Otrokovicích

V následujících čtyřech letech povede Otrokovice koalice ve složení ANO 2011, KDU-ČSL, Nezávislí, Vize 21 s podporou SPD, Občané OE s podporou Pirátů a ODS.

28.10.2018

Starostkou Napajedel zůstane Irena Brabcová

Koalice ve složení vítězné Napajedelské fórum ANO 2011 (6 mandátů), Mladí za Napajedla (4 mandáty), KDU-ČSL (2 mandáty) a ODS (2 mandáty) bude vládnout po nadcházející čtyři roky v Napajedlích.

28.10.2018

Do Zlína přijel na oslavy republiky i prezident Masaryk

VIDEO / FOTOGALERIE / Sto let Československé republiky slavili o víkendu lidé ve Zlíně s naším prvním prezidentem Tomášem G. Masarykem.

26.10.2018

Nový primátor: patrně nejmladší muž v historii

„Být zlínským primátorem pro mne bude velká čest i závazek,“ sdělil včera médiím představený kandidát na primátora Jiří Korec z hnutí ANO.

26.10.2018

Odchyt medvěda byl zastaven, čeká se na povolení k odlovu

„Do vydání povolení se nebude dít nic,“ uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová k turbulentnímu vývoji kolem medvěda nezbedníka.

26.10.2018

Africký mor prasat: elektrickým ohradníkům odzvonilo

Čtyřicet kilometrů elektrických ohradníků likvidují pracovníci krizového řízení krajského úřadu. Ruší se tak část opatření, která byla zavedena kvůli výskytu afrického moru prasat.

23.10.2018

Čunek: Medvěda zastřelit

ANKETA/ „Není to žádný plyšák, útočí blízko lidských obydlí,“ uvedl hejtman kraje Jiří Čunek.

23.10.2018

Hříšníky ze Zlínska pokutují v Přerově

Řidiči by si měli dát pozor před Přerovem. Nainstalovali tam kamery, tak sundejte nohu z plynu…

AKTUALIZOVÁNO
21.10.2018

V sobotu se ve Zlíně potřetí konal Den s kávou

Mezinárodní den kávy připadá na 1. říjen. I proto v tomto měsíci krajské město omámilo aroma kofeinového životabudiče.

21.10.2018

Medvěd zabíjel už i na Kroměřížsku

Šelma se pohybuje v okolí Rajnochovic. Napadla další ovce. Situace je vážná.

20.10.2018

Dýňobraní ve Zlíně táhlo, bavilo stovky lidí. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Pouze jablíčko do jablečné spirály. A také děti i jejich rodiče ve strašidelných kostýmech. To byly vstupenky na již šestý ročník milé a ve Zlíně oblíbené rodinné tradiční akce Dýňobraní, která se uskutečnila v sobotu odpoledne v parku Komenského. Podzimně laděná událost proběhla v rámci projektu Živý Zlín. 

20.10.2018

Auto, co umí létat. Podívejte se

Pomoc z nebe. První létající auto na světě futuristického vzhledu, které dostalo registrační značky. Zkonstruovala ho společnost Nirvana Systems. 

AKTUALIZOVÁNO
20.10.2018

Zlín už zná novou vládu. Bez Valenty

Vítěz voleb, hnutí ANO, včera zrušil ohlášenou koalici (ANO, STAN, Rozhýbejme Zlín) a oznámil novou vládu města. Ujme se jí pět stran. Společně s dvojblokem ANO STAN do čela radnice usedne i trojblok složený z lidovců, ódéesky a Pirátů. Získají tak silnou převahu 29 mandátů v zastupitelstvu.  

AKTUALIZOVÁNO
18.10.2018

VIDEO: Kabelkový veletrh. Pomáhal tentokrát v Otrokovicích

Dámy a slečny ověnčené pestrobarevnými kabelkami a se spokojeným úsměvem ve tvářích. Ani letošní ročník Kabelkového veletrhu pořádaného otrokovickou Nadějí ve spolupráci se Zlínským deníkem nezklamal.

18.10.2018

VIDEO: Nový domov pro služební koně zlínské krajské policie: Komfort i prestiž

Za tónů pochodu Maršála Radeckého od Johanna Strausse, nastoupilo ve středu dopoledne na venkovní plochu zemského hřebčince v Tlumačově čtrnáct koní a jezdců z hipologického oddělení Policie Zlínského kraje, jejich kolegů z Hlavního města Prahy a jezdců a koní ze Zemského hřebčince Tlumačov. Tímto slavnostním aktem byl zahájen provoz služební hipologie Zlín v prostorách hřebčince Tlumačov.

18.10.2018

Kabelkový veletrh v Otrokovicích je už dnes

Otrokovice Pomoc, co se nosí. To je podtitul dalšího ročníku Kabelkového veletrhu pořádaného ve spolupráci se Zlínským deníkem, který se koná už dnes (čtvrtek 18. října od 15 hodin v Otrokovicích).

18.10.2018

Gynekolog Pavel Havelka: Ženy na kontroly nechodí

ROZHOVOR/ Pavel Havelka se věnuje vyčerpávající a psychicky náročné profesi, která má zásadní vliv na životy lidí.

17.10.2018

Známe budoucího rektora UTB. Stane se jím profesor Vladimír Sedlařík

Univerzita T. Bati bude mít nového rektora. Stane se jím osmatřicetiletý profesor Vladimír Sedlařík. Bude třetím rektorem v historii univerzity.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT