Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku: 11+1 akce, na které můžete vyrazit o víkendu

Zlínský kraj - Region je tento víkend doslova zahlcený nejrůznějšími akcemi. Zatančit si můžete zumbu, pochutnat na guláši. Deník přináší tradiční přehled vybraného.

13.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Aquapark Delfín oslaví už 10. narozeniny

Kdy: neděle 15. září

Kde: CPA Delfín v Uherském Brodě

Ve velkém stylu mohou oslavit v neděli desáté výročí otevření Centra pohybových aktivit (CPA) Delfín v Uherském Brodě jeho návštěvníci. Těšit se mohou na celou řadu lákadel, počínaje symbolickým desetikorunovým vstupným za devadesátiminutový pobyt v plaveckém areálu až po drobné dárky pro všechny návštěvníky, včetně těch bonusových pro každého desátého, stého i tisícího. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Zdarma v tento den pořadatelé slibují také aquashow v podobě aquarolleru, cocoballu, aguazorbingu či vodního skútru. Nouze nemá být ani o další zábavu včetně soutěží, skákacího hradu a opičí dráhy. Ti zvědavější zájemci si budou moct prohlédnout zázemí aquaparku. S oslavou výročí souvisí i možnost využít 90minutového bruslení na nedalekém zimním stadionu. V době od 14 hodin do 15.30 bude totiž za pouhou korunu a padesát haléřů.

Aviatik šou zpestří zpěvačka Helena Zeťová

Kdy: sobota 14. září od 13 hodin

Kde: louka pod letištěm u Bojkovic

Příznivci letectví a leteckého modelářství se mohou těšit na čtvrtý ročník akce s názvem Aviatik šou, která se uskuteční v sobotu od 13 hodin na louce pod letištěm u Bojkovic. Akce vyvrcholí večerním vystoupením zpěvačky Heleny Zeťové.

Po zahájení odpoledního programu ve 13 hodin čekají návštěvníky ve 14 až 15.30 letové ukázky rádiem řízených letadel pod vedením Jindřicha Šašinky a od 13.30 pak průběžně do zhruba 18. hodiny ukázky průletů letadel L-410. Organizátoři přichystali také prohlídku leteckých strojů včetně ukázkových a vyhlídkových letů za účasti letadel AN 2, L-29 Delfín, akrobatů reprezentace ČR, BELL vrtulníku či PITTS speciálu. Od 19 hodin se po ukončení létání uskuteční v prostorách letiště taneční zábava s vystoupením zpěvačky Heleny Zeťové a posádkové hudby Leteckého klubu Bojkovice s názvem Tož vitaj. Zajištěno je podle organizátorů jak občerstvení a parkování vozidel návštěvníků na dolní louce pod letištěm, tak i dětský koutek s trampolínou, nafukovacím hradem či uměleckým malováním na obličej.

Brod připomene Dny evropského dědictví

Kdy: pátek 13. až neděle 15. září

Kde: Uherský Brod

Vernisáž, papírovou bitvu, autogramiádu knihy, odpoledne s Václavem hrabětem z Kounic i dožínkovým průvodem nebo také prohlídku některé z mnoha městských památek. To je pouze krátký výčet aktivit, kterých lze v Uherském Brodě využít od pátku 13. do neděle 15. září v rámci Dnů evropského dědictví. Slaví je ostatně například i ve Zlíně.

V Žeranovicích se sejdou heligonkáři a harmonikáři poprvé

Kdy: sobota 14. září od 15 hodin

Kde: Žeranovice, sál u Sedlářů

První setkání heligonkářů a harmonikářů s mezinárodní účastí se koná v sobotu odpoledne v Žeranovicích. „Počet vystupujících se nedá ještě přesně určit. Někteří budou hrát ve dvojicích, v trojicích, už teď to bude okolo padesáti vystoupení," upřesnil organizátor Antonín Vyňuchal. Přijedou i heligonkáři ze Slovenska. Vystoupení muzikantů bude nesoutěžní, každý ale dostane diplom. Program začíná ve tři hodiny odpoledne v tamním sále u Sedlářů. Nesoutěžní vystoupení amatérských hráčů začne ve čtyři hodiny a večer bude pokračovat zábava se zpěvem a tancem. Občerstvení je zajištěno.

Chropyně v sobotu láká na zumba party

Kdy: sotoba 14. září od 16 hodin

Kde: Chropyně, Městské kulturní středisko

Všichni nadšenci zumby si o víkendu mohou zatrénovat pod vedením tří zkušených lektorů v Chropyni. Návštěvníky čeká také taneční vystoupení, míchané nápoje a tombola. Zumba party se uskuteční v sobotu od šestnácti hodin v Městském kulturním středisku v Chropyni. Vstupné na místě činí sto padesát korun. „Měli jsme už jeden kurz na jaře a setkali jsme se s velkým úspěchem, proto jsme se rozhodli akci pořádat dvakrát do roka. Počty zájemců nejsou omezeny, takže lidé si mohou vstupenku zakoupit přímo na místě," informovala tamní pracovnice Ivana Válková.

Soutěž ve vaření: Březnický guláš

Kdy: sobota 14. září od 10 hodin

Kde: Březnice, areál sportovního klubu

Umíte, rádi vaříte nebo alespoň chutnáte guláš? Potom jste zváni v sobotu do Březnice. Pořádají tam soutěž ve vaření této pochoutky. Od 10 hodin se představí soutěžní týmy a vyberou si místo k vaření. Samotná soutěž začne o hodinu později. Týmy mají za úkol uvařit guláš do tří hodin odpoledne, potom už se totiž bude jenom hodnotit. A hodnotit mají kromě poroty také návštěvníci.

Výsledky budou známé krátce před pátou, potom následuje volná zábava. Akce se koná za každého počasí. Soutěže se mohou zúčastnit týmy s libovolným počtem členů s vlastním názvem. Soutěžící si zajistí vlastní suroviny k vaření, kotlíky, hrnce, vařiče, utěrky i veškeré kuchařské potřeby. Pokud bude pršet, tak i přístřešek. Pořadatel zajistí pitnou vodu, elektřinu, stoly, židle, chléb, misky i lžičky pro výdej guláše. Postará se také o ceny pro vítěze. Startovné týmy neplatí. Pro soutěžící je připravena bečka piva zdarma.

Myslivci oslaví ve skanzenu devadesátku

Kdy: sobota 14. září od 11 hodin

Kde: Dřevěné městečko ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Areál Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude v sobotu patřit zejména milovníkům přírody a myslivosti. Uskuteční se zde pořad nazvaný Myslivosti zdar! aneb Slavnosti loveckých hlaholů.

Členové Československé myslivecké jednoty jeho prostřednictvím připomenou letošní devadesáté výročí svého založení. Slibují také bohaté vyžití pro malé i velké. Program začne hodinu před polednem Svatohubertskou mší. Návštěvníci skanzenu se mohou dále těšit na ukázky loveckých signálů a vábení zvěře, výstavu trofejí či předvedení loveckých psů a dravců s odborným výkladem.

Připraveny budou také soutěže pro děti, stánky s bohatým občerstvením, kde nemohou chybět zvěřinové speciality. Zájemci si vyberou také z nabídky mysliveckých potřeb, pomůcek a vybavení. Celým dnem bude provázet Jožka Šmukař.

Členové Janáčkovy filharmonie zahrají v Meziříčí

Kdy: neděle 15. září od 15 hodin

Kde: Valašské Meziříčí, amfiteátr

Janáčkova filharmonie vystoupí v amfiteátru ve Valašském Meziříčí. Na dvouhodinovém koncertě členů předního českého symfonického orchestru zazní písničky ze známých českých filmů i zahraničních westernů. „Návštěvníci se mají na co těšit. Bude to zajímavé propojení vážné hudby s kulturou, kterou lidé běžně znají," přiblížil Ondřej Smolka z Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí. Slavnostní vystoupení členů Janáčkovy filharmonie Ostrava, který čítá neuvěřitelných 98 členů, ukončí oslavu Dnů města Valašského Meziříčí.Vstupné na koncert vyjde v předprodeji na 150 korun, na místě návštěvníci zaplatí 200 korun. Mládež do 15 let má vstup zdarma. Za nepříznivého počasí se koncert uskuteční v sále Kulturního zařízení.

Burčák okoštují před muzeem

Kdy: sobota 14. září od 14 hodin

Kde: Huštěnovice, před muzeem

Poklidnou sobotu v Huštěnovicích rozruší v odpoledních hodinách před tamním muzeem ukázka moštování ovoce, výstava a prodej dřevěných šperků, hraček a pomůcek, ale také vystoupení folkové kapely Děvčice. Stane se tak při tradičním koštu burčáku, který vypukne ve 14 hodin. Jeho pořadatelem je Muzejní spolek Huštěnovice ve spolupráci s místními zahrádkáři. „Akce se uskuteční za každého počasí. Ale kdyby přece jenom z oblaků padaly dešťové kapky, přesuneme se do muzea. V jeho malém vestibulu by se presoval burčák a Děvčice by návštěvníkům k jeho koštování vyhrávaly mezi muzejními exponáty," láká na tradiční akci předsedkyně muzejního spolku Alena Bazalová.

Hradiště: vydejte se po chodníčcích

Kdy: sobota 14. září od 9 hodin

Kde: Uherské Hradiště

Dopřát v sobotu svým dětem nebo vnoučatům pohyb malebnými zákoutími metropole Slovácka, přitom si zasoutěžit a prožít celou řadu hezkých zážitků, k tomu bude stačit velice málo. Přijít mezi půl devátou a desátou hodinou k nákupními středisku Dukla, zapsat se u prezentace a vyrazit na sedmikilometrovou trasu městem a jeho okolím, na níž budou kluci a holky plnit drobné dovednostní úkoly. V cíli pak obdrží drobné dárečky. „Cílem této akce je poskytnout dnešním dětem to, co mnozí z nás dospělých ve svém dětství považovali za naprosto samozřejmé, pěší výšlapy a pohyb v přírodě," nechal se slyšet František Čevela, předseda pořádajícího Klubu českých turistů Uherské Hradiště. Partnerem turistické akce jsou Lesy České republiky.

Ve Strání budou celý víkend hodovat

Kdy: pátek 13. až neděle 15. září

Kde: Strání, centrum obce

Tradiční hody u příležitosti svátku Povýšení svatého kříže, jemuž je zasvěcený tamní kostel, budou tento víkend slavit ve Strání. Na nádvoří u Zámečku začnou už v pátek zábavou, zahrát má ex P. A. C., Kabát revival a chybět nebude ani disco. Sobota se ponese v lidovějším duchu. Od půl šesté si pro návštěvníky připravil program místní folklorní soubor Javorina s CM Strýci, společně vystoupí u Zámečku. Od 19 hodin pokračuje hodová zábava s DH Javorinka a CM Strýci. Krojovaný průvod bude možné vidět v neděli, vyjde v 10 hodin od Zámečku ke kostelu. Následuje hodová mše svatá. Odpoledne ještě zahraje DH Mistříňanka.

Floria chystá akci, bude zaměřená na úspory energií

Kroměříž - Výstava Thermo je určená všem spotřebitelům, kteří chtějí získat informace a odborné rady v oblastech vytápění, úsporných otopných systémů, zateplování či využití obnovitelných zdrojů. Konat se bude od pátku do neděle na Výstavišti Floria v Kroměříži.

Ve Věžkách to nebylo možné

„Výstava Thermo je určená především pro návštěvníky z Moravy. Uvažovali jsme o ní dlouho, ale ve Věžkách nebylo její pořádání možné, neboť jsme tam neměli výstavní haly ani zázemí pro vystavovatele těchto oborů," objasnil zástupce Výstaviště Floria Radek Novotný.

Na programu budou zdarma přístupné přednášky a poradenství. Zájemci se také budou moci dozvědět více o dotačním programu Nová zelená úsporám anebo o nové technologii odvětraných fasád.

„Vstupné pro dospělé je šedesát korun, pro seniory a studenty čtyřicet. Děti do patnácti let mají vstup zdarma," upřesnila mluvčí Hana Matulová. (pku)

Autor: Redakce

13.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výstava Svět kostiček v muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.
19

Krotitelé duchů, Mimoni, Star Wars či série Lego Frozen, i to je svět kostiček

Slovenský reprezentant Ján Greguš v minulosti působil v Baníku Ostrava nebo Jablonci, odkud zamířil právě do Kodaně.
5

Spoluhráči z Kodaně po losu nevěděli, kde Zlín leží, tvrdí Greguš

Stavbě přehrady předchází výkup pozemků. Cena až 6 tisíc za metr čtvereční

O tom, že se bude ve Vlachovicích budovat přehrada, věděli už naši praprarodiče. Dočká se jí v dospělosti generace našich dětí. „Klidně s tímto projektem zestárneme. Dílo takového rozsahu a výjimečné důležitosti za to stojí,“ říká starosta Vysokého Pole Josef Zicha.

Nabourala se třemi promile a ujela

Jednapadesátiletá řidička nabourala na Jižních Svazích ve Zlíně do jiného auta a ujela. V krvi měla skoro tři promile. Vozidla si všiml svědek, který zavolal na tísňovou linku policie.

Na svou matku šel nožem

Ve vazbě skončil 49letý muž ze Zlína, který měl vydírat svou 70letou matku, s níž žije ve společné domácnosti. Hrozí mu až osm let vězení.

AKTUALIZOVÁNO

Hubertova jízda? Jde to i bez lišky. Podívejte se

Patrona jezdců a lovců si připomněli o víkendu v Držkové na Zlínsku. Hubertova jízda ukončila v obci jezdeckou sezonu. „Na prvním ročníku jsme měli jenom pět koní,“ vzpomněl organizátor akce Jaroslav Šarman. Letos vyjelo z Patriot campu Držková jezdců jednou tolik. Konal se už čtvrtý ročník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení