O třetinu více návštěvníků než vloni si prohlédlo zámek Lešná.

Ředitel zoo Roman Horský je přesvědčen, že za dosavadním zvýšeným zájmem stojí nejen skvělé počasí, ale také stálé proměny areálu a poskytovaných služeb.

„Letos v dubnu jsme návštěvníky poprvé pozvali na nově upravené expozice v Amazonii. Pojmenovali jsme je Guayanas a nabídli setkání nejen s původními obyvateli amazonské oblasti, například kotuly, tukany, čápy jihoamerickými, papoušky ara, ale také s novými druhy – mravenečníky čtyřprstými a tamaríny pestrými,“ připomněl jedno z nových lákadel ředitel.

Zmínil, že zanedlouho se navíc chystá zoo znovu zpřístupnit průchozí voliéru pro ary, kterou nechalo o třetinu zvětšit. Zlínská zoologická zahrada sklízí úspěchy už celou řadu let. Patří k nejvyhledávanějším v celé České republice.

Rekord trhla už i v celkové letošní návštěvnosti. Branami zlínské zoo prošlo za necelých pět měsíců roku už 200 tisíc lidí. Ve srovnání s loňskem je to o 40 tisíc víc.

Porovnání s daným obdobím rekordního roku 2016, kdy do zahrady zavítalo 668 tisíc návštěvníků, představuje 35% nárůst návštěvnosti.

Návštěvníky nadchl také originální projekt 4NATURE. Mají možnost rozhodnout, kolik korun věnuje zoo na ochranu zvířat ve volné přírodě. Za vstupenky 4NATURE návštěvníci obdrží žetony, které pak prostřednictvím zábavných pokladniček věnují na „svůj“ projekt ochrany zvířat v divočině.

O přízeň návštěvníků se ucházejí tři projekty – podpora vzácné saoly v Laosu, pomoc ohroženým zvířatům na Sumatře a vytvoření záchranného centra v Ekvádoru. Během prvního měsíce návštěvníci takto přispěli částkou 169 114 Kč.

Z trojice ochranářských projektů je prozatím nejvíce podporovaným projekt v Ekvádoru, následuje Sumatra a nejmenší podporu zaznamenal projekt saola v Laosu. Jak však ředitel zoo dodal, rozdíly nejsou nijak závratné. S hlavní sezonou je také spjat vyšší zájem o elektronické vstupenky s okamžitým doručením.

„Od ledna 2018 lidé zakoupili už tři tisíce on-line vstupenek. Tyto vstupenky jsou levnější než v pokladně, navíc umožní přímý vstup do areálu přes turniket. Odpadne tak jakékoliv čekání u vstupu, zvláště o sobotách a nedělích. Objednání on-line vstupenky na webu zoo trvá opravdu jen několik minut,“ přidala tip mluvčí zoo Romana Bujáčková.