Podle oznamovatele se jednalo ženu vysokého věku, kterou doprovodil ze silnice na chodník, po kterém již sice dokázala jít samostatně, ale přesto má obavu o její zdraví.

„O pět minut později na místo dorazila hlídka MP Zlín, která se na nedaleké zastávce MHD zkontaktovala s 97letou ženou! Tam strážníkům sdělila, že se vrací domů z nedalekého supermarketu a cítí se po zdravotní stránce dobře. S ohledem na její požehnaný věk a aktuální klimatické podmínky, kdy se venkovní teploty blížily tropické třicítce, navrhla hlídka MP Zlín vitální seniorce, že ji do místa jejího bydliště raději odveze služebním vozidlem. To paní přijala a strážníci jí pomohli s nákupem až ke dveřím jejího bytu,“ přiblížil za zlínské strážníky zástupce ředitele Pavel Janík.

Zároveň připomněl aktuální výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu před vysokými teplotami, kdy meteorologové předpokládají, že odpolední teploty překročí 31 stupňů Celsia.“

Doporučení ke zmírnění následků veder podle MP Zlín

• Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace.

• Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.

• Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách.

• Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

• Hodnoty UV indexu budou v poledních hodinách velmi vysoké, omezit pobyt na přímém slunci, příp. používat sluneční brýle, pokrývku hlavy a chránit pokožku.