VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

7.9.2017

Prvňáčků je letos ve Zlíně méně

V novém školním roce usedá poprvé do školních lavic 725 zlínských dětí. Oproti minulému roku je to zhruba o šedesát prvňáčků méně. Číslo ještě nemusí být konečné, přesné počty bude znát odbor školství zlínské radnice k poslednímu září.

7.9.2017

S bojem o řidiče pomáhají rekvalifikace. DSZO přijímá nové

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice poptává nové řidiče. Ve spolupráci s úřadem práce nabízí zájemcům o řízení vozidla MHD potřebnou rekvalifikaci. Vloni takto získali devět nových kolegů, letos už šest a další čtyři se rekvalifikují.

7.9.2017

Sáhněte po knize. V knihovnách v kraji si jich můžete vypůjčit i tři miliony

Heslo Kniha je kamarád stále platí. Ve Zlínském kraji si lidé během roku 2016 půjčili v knihovnách 4 453 041 knih. Vyplývá to z nově uveřejněné statistiky v knihovnické ročence za rok 2016. V téměř čtyřech stech knihovnách v kraji si lidé mohou půjčit tři miliony různých titulů.

7.9.2017

Blíží se topná sezona. Uhlí je málo, je dražší o 20 %

Stále chladnější počasí, návrat letních teplot v nedohlednu. Topná sezona se pomalu blíží, v leckterých uhelných skladech na Zlínsku to ovšem zatím není znát. Zákazníků je málo, navíc do budoucna není vyloučené, že o uhelných skladech se dnešní děti dočtou jen v literatuře.

6.9.2017

Platově jsme na dně. Lidé na Zlínsku berou téměř nejnižší mzdy v ČR

Podle Českého statistického úřadu vzrostla průměrná mzda ve Zlínském kraji ve 2. čtvrtletí 2017 oproti stejnému období předchozího roku téměř o 1,8 tisíc Kč, procentuálně o 7,4. Přesto je druhá nejnižší v ČR. Proti republikovému průměru, který dosáhl 29 346 Kč, zaostává průměrná mzda ve Zlínském kraji aktuálně o 3509 Kč. Ve Zlínském kraji pracuje cca 205 tisíc lidí.

6.9.2017

Skleněný krystal: hotovo má být za rok

Optimismus, jasnost, velkorysost, vzlet a prostota – vlastnosti Tomáše Bati, které se podle autora návrhu architekta Petra Všetečky odrazí i na rekonstrukci Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Památník se vrátí do původní podoby z 30. let minulého století, kdy byl nazýván „skleněným krystalem“. Stavba s rozpočtem 32 miliónů korun začala vloni v listopadu a finanční pomoc přislíbila i vnučka Tomáše Bati.

6.9.2017

Encefalitidou onemocnělo vloni v regionu 30 lidí. Případů přibývá

V celé České republice loni onemocnělo 565 lidí, což je o dvě třetiny víc než v roce 2015. V roce 2016 bylo ve Zlínském kraji hlášeno podle údajů Krajské hygienické stanice ve Zlíně (KHS) 30 nemocných encefalitidou.

6.9.2017

Na Zlínsku už uhynulo 183 prasat, na africký mor téměř stovka

183 uhynulých prasat. Taková jsou čísla Státní veterinární správy ke včerejšímu dni. Africký mor prasat byl potvrzen u 97 zvířat. Informoval o tom mluvčí veteriny Petr Vorlíček.

6.9.2017

Otrokovická hala otevře o pár měsíců později. Kvůli podlaze, vysvětluje starosta

Nestavět žádné nové baráky, spíš se starat o ty, co už stojí. Tím se chce v nejbližší době řídit otrokovická radnice.

6.9.2017

Vydají Babiše a Faltýnka? Jak budou hlasovat poslanci z regionu?

Vydat, či nevydat? Poslanci dnes budou rozhodovat, zda vyhoví žádosti policie na vydání šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše a jeho stranického místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Deník oslovil poslance zvolené za Zlínský kraj a zeptal se, jak budou ve středu v Poslanecké sněmovně hlasovat.

5.9.2017

Otrokovická teplárna otevře pro veřejnost

Chcete se podívat do provozu a dozvědět se, jak se vyrábí teplo a elektřina? Teplárna Otrokovice zve všechny zájemce v pátek 22. září na prohlídku centrálního zdroje tepla.

5.9.2017

Značení silnice naštvalo hejtmana, kraj teď šoférům nabízí webovou aplikaci

Řidiči, kteří ve Zlínském kraji narazí na nevhodné svislé či vodorovné značení silnic II. a III. třídy, mohou od úterý takové úseky nahlásit prostřednictvím webové aplikace. 

5.9.2017

Lidé v zoo riskují zranění dětí. Posílají je do zakázaných prostor

Někteří návštěvníci Zoo Zlín nerespektují zákaz vstupu do vyhrazených prostor, porušují dokonce i zákaz krmení zvířat. Zoo se snaží vyjít návštěvníkům vstříc stavěním výběhů bez bariér a plotů, v některých případech se jí to však nevyplácí.  

4.9.2017

Férová kavárna: přijďte si pro kávu a ranní tisk

Nedávejte si doma kávu, pokud budete 5. září mezi 7. a 9. hodinou ráno procházet náměstím Míru ve Zlíně. Dostanete ji tam zdarma. Kávu vám nabídnou usměvavé hostesky, které budou rozdávat i křupavé pečivo a čerstvé noviny.

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2017

Stovky školáků mají za sebou první školní den. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Konec letním radovánkám, vstříc školním povinnostem. Stovky školáků mají už dneska za sebou první školní den. Nejdůležitější den to byl hlavně pro malé prvňáčky, kteří do školních lavic usedli poprvé. A to za přítomnosti svých rodičů. 

3.9.2017

Garden Food festival: Černá zmrzlina, lahůdky z Nepálu i trubičky od babičky

Vůni pečeného masa, mořských plodů, tvarůžků i francouzských makronek mohli cítit ve vzduchu návštěvníci druhého ročníku Garden Food Festivalu ve Zlíně. Bezmála devadesát stánků nabízelo lidem pochutiny nejen lokální, ale také zahraniční kuchyně. Návštěvníci tak mohli ochutnat, co je jen napadlo.

2.9.2017

Staré postupy vaření se vrací

„Kdybych říkal babičce, že se teď jedí lišejníky a brouci a vaří se čaj ze spadaného listí, tak mi řekne: ,Radečku, prosím tě, když byla válka, taky bylo blbě, ale tohle se nejedlo ani tehdy,“ směje se slavný kuchař Radek David, který Česko reprezentuje na zahraničních soutěžích, vede restauraci La Veranda v Praze, Babiččinu zahradu v Průhonicích a sedm restaurací v Kyjevě.

2.9.2017

Kolaps dopravy v centru Zlína? Pondělí ukáže

Kolony autobusů, ucpaná křižovatka a do toho zmatkující řidiči a hlavně nervózní rodiče školáků. Nervy všech zřejmě otestuje v pondělí první školní den ve zlínské ulici Štefánikova. Kvůli dočasně posunuté zastávce Školní směrem ke Kongresovému centru a stavbě nového vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati lze očekávat snad i kolaps dopravy.

1.9.2017

Cesta přes celou obec je nová, dvouměsíční uzavírka v Hostišové skončila

Asi po dvou měsících mohou řidiči opět bez problému projet Hostišovou. Silničáři se tam začátkem července pustili do opravy silničního tahu, v místě proto platila kompletní uzavírka. Teď už řidiči nemusejí používat objízdnou trasu přes Lhotku.

31.8.2017

Bolest zubu o víkendu je problém, zvlášť když na pohotovosti není lékař

ANKETA/ Není to zcela ojedinělý případ. Stává se, že na zubní pohotovost do Baťovy nemocnice nedorazí lékař. KNTB tvrdí, že s tím nic nezmůže, pohotovost totiž zajišťuje stomatologická komora. Ta problém připouští.  

31.8.2017

Billboardy na Zlínsku hned tak nezmizí

Nepozorný řidič zaujatý poutavou reklamou na billboardu vyjíždí z jízdního pruhu a končí ve svodidlech. Je na místě mrtvý. Takový katastrofický scénář nehody by se už od září neměl na českých dálnicích a silnicích první třídy odehrávat tak často jako doposud. Billboardy frekventované velké cesty totiž s platností od zmíněného data už nemají lemovat.

30.8.2017

Lidem došla trpělivost. Sepisují za roky slibovanou dálnici i obchvat petici

Opravili dům a pak šel k zemi. Radek Dupal z Fryštáku před mnoha lety koupil od své staré tety chátrající dům ve fryštácké místní části Dolní Ves. Potřebovala se jej zbavit a on neváhal – opravil jej s cílem, že v něm bude žít jeho dcera. Nestalo se tak. Dům do jednoho roku šel k zemi. Musel tehdy, před jedenácti lety, ustoupit nově plánované dálnici D49 z Hulína do Fryštáku. Ta je ale dodnes stále jen na papíře, do země těžká technika takřka vůbec nekopla.

30.8.2017

O novou vakcínu proti králičímu moru mají chovatelé velký zájem

Chovatele králíků trápí kromě starého králičího moru i jeho nový subtyp RHDV2. Vakcína je v Česku dostupná teprve od desátého srpna.

30.8.2017

Zlínský Prior se změnil ve staveniště. Za rok bude vypadat jako za Bati

FOTOGALERIE / Uvnitř jezdí bagry a známý obchodní dům Prior ve Zlíně je nyní jedno velké staveniště. Za rok touto dobou by však měla vypadat 80 let stará budova stejně jako za Bati.

29.8.2017

V Hostišové se letos narodilo 11 dětí

Nefalšovanou radost mají z vyššího počtu narozených dětí v tomto roce v Hostišové. Podle starostky Marty Smolkové se v obci každoročně narodí dvě či tři děti.

29.8.2017

Stav nebezpečí kvůli africkému moru prasat skončil, zákazy platí

Stav nebezpečí kvůli africkému moru prasat skončil ve Zlínském kraji o půlnoci z úterý na středu. Hejtman Jiří Čunek už proto také vyzval státní veterinární správu, aby i nadále zachovali v platnosti opatření a zákazy přijaté proti šíření nákazy.

29.8.2017

Divočáci si mor nepřenesli. Stojí za tím jedině člověk

Dva měsíce trvá na Zlínsku epidemie afrického prasečího moru (AMP). Stále hrozí, že se rozšíří do dalších oblastí, nebo hůř, zlikviduje chov prasat u nás. Jak se k nám AMP dostal, zda šlo o úmyslný čin, nedbalost nebo náhodu, zatím policie nezjistila.

28.8.2017

Švestek je málo, pálit se budou spíš meruňky

Mrzutá zpráva pro milovníky slivovice na Kroměřížsku: letos u nás přebytek nejtradičnější ovocné pálenky nejspíš nebude. Za nedostatek švestek může jak počasí, tak nemoci, a zásadně se nedařilo ani ostatnímu ovoci. Pálenice v regionu tak zachránil především jeho dovoz ze zahraničí.

27.8.2017

Obchvat Otrokovic bude brzy bez poplatku. Ale jen pro osobní auta

Po letech snažení se řidiči konečně dočkají a obyvatelům Otrokovic se značně uleví od husté dopravy. Severovýchodní část obchvatu města Otrokovice totiž přestane být zpoplatněna. A to už 1. ledna 2018.

27.8.2017

Star Rally Historic na Barumce ovládl Budil

Jubilejní 10. ročník Star Rally Historic na tratích 1. etapy Barum Rally suverénně ovládl ve voze BMW 2002 TI Stanislav Budil. Loni stříbrný český pilot ovládl soutěž s náskokem více než minuty na Francouze Paula Chieusse, jenž zlínský závod v minulosti ovládl dvakrát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT