VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

1.11.2017

Páník: Oba celky čeká zápas pravdy. Už není kam uhnout

S přirozeným respektem, ale bez strachu nastoupí ve čtvrtek od 19 hodin ke zřejmě klíčovému duelu v otázce postupu ze skupiny F Evropské ligy v Kodani fotbalisté Fastavu Zlín.

1.11.2017

Rektor věnoval univerzitě 40 let. Čeká ho poslední rok

ROZHOVOR/ Černé kožené křeslo, které má ve své kanceláři, působí elegantně a uhlazeně. Ale budí respekt – stejně jako jeho pán. Sedí na něm však poslední rok. Rektoru Petru Sáhovi končí příští rokv prosinci druhá osmiletka. Kandidovat už nechce a ani nemůže. S Univerzitou Tomáše Bati jej pojí neuvěřitelných 40 let. Zůstane? „Pokud to půjde, ano,“ připouští s úsměvem.

31.10.2017

Kafilerie se má polepšit. Nechce

ANKETA/ - Hlaste nám i nadále výskyt zápachu. S touto výzvou se obrací na obyvatele otrokovická radnice kvůli přetrvávajícímu smradu, který už roky trápí především část Baťov. Z drtivé většiny má za ním stát kafilerie – společnost MAT. Podněty občanů hodlá město využívat při dalších jednáních.

31.10.2017

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci ze ZŠ Želechovice nad Dřevnicí

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.

31.10.2017

Sněžné dělo má omezit prašnost

Díky chladnějšímu počasí se včera rozjelo sněžné dělo v centru Zlína – na staveništi u Obchodního domu Prior. „Důvodem pro používání sněžného děla v této fázi rekonstrukce je omezit prašnost při bourání zadní přístavby,“ informovala mluvčí HP Tronic Martina Žáčková.

30.10.2017

Chodby a třídy v ZŠ Křiby zaplnila strašidla

Těsně před podzimními prázdninami se kolem tříd čtvrtého ročníku 17. ZŠ Zlín začaly dít podivné věci. Chodby a třídy zaplnila různá strašidla, čarodějnice, kouzelníci, upíři či duchové.

30.10.2017

Pozor, ten strom může spadnout

Obyvatelé domu ve Zlíně na Vodní 4201 až 4210 si všimli, že po nedělním silném větru je u šikmého chodníku, který vede na terasu před vchody,jeden ze dvou stromů nakloněn na jednu stranu a jeho kořenový systém je z jedné strany obnažen.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2017

Tesco v Malenovicích za dva měsíce zavře. Bude vám chybět?

ANKETA/ Hypermarket Tesco ve Zlíně koncem letošního roku zavře. Podle společnosti už nebyl oblíbenou volbou pro zákazníky. Těm budou prý k dispozici stále supermarket a expres ve Zlíně nebo pět hypermarketů v okolních městech Uherské Hradiště, Holešov, Kroměříž, Uherský Brod, Přerov.

30.10.2017

Na Lesní hřbitov ve Zlíně se už může, ale jen na vlastní nebezpečí

Největší hřbitov v kraji – Lesní hřbitov ve Zlíně je opět otevřen veřejnosti. Vstup na něj je ale na vlastní nebezpečí. Podle dostupných informací, nedělní řádění větru zde poškodilo více jak dvacítku stromů. Škody, které v neděli vichřice způsobila, mohou obyvatelé Zlína ale vidět, doslova na každém kroku.

29.10.2017

Střechy nevydržely nárazy větru, padaly stromy

"Lesní hřbitov ve Zlíně bude v neděli 29. října 2017 pro veřejnost zcela uzavřen,“ uvedl za zlínskou městskou policii zástupce ředitele Pavel Janík v reakci na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu s extrémním stupněm nebezpečí, která platí dnes od 00:00 hod. do 19:00 hodin.

29.10.2017

Zlínsko zatím větru odolává, jeho síla se má ukázat v nejbližších hodinách

"Zlín je zatím relativně v klidu," sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Od 6. hodiny ranní však hasiči zaznamenali 97 výjezdů, v osmi případech šlo o větrem odtržené plechy, v ostatních případech jde o popadané stromy. "Sílu větru čekáme u nás v těchto hodinách," dodala.

28.10.2017

Zlínsko se připravuje na extrémní vítr. Musí být uzavřen i Lesní hřbitov

Městská policie Zlín upozorňuje na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČMÚ) s extrémním stupněm nebezpečí, která platí od 00:00 hod. do 19:00 hodin neděle 29. října 2017.

27.10.2017

Chinaski a zlínské publikum to ve čtvrtek pořádně "rozjeli"

"Co pro vás znamená Chinaski?" ptám se rozdováděné party přátel na koncertu kapely Chinaski, která ve čtvrtek večer přivedla na zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně kolem pěti tisíc fanoušků.

27.10.2017

Páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

27.10.2017

Pravěké šperky jsou k vidění na zlínském magistrátu

Návštěvníkům i pracovníkům zlínské radnice Muzeum jihovýchodní Moravy představí nálezy z archeologické sbírky – atraktivní šperky z doby bronzové.

26.10.2017

Stodůlka jako první v Česku odoperoval dalekozrakost novou metodou. Nebolela

Zlínský primář Pavel Stodůlka provedl v říjnu první operaci dalekozrakosti metodou Relex Smile v Česku. Centrum Gemini je pátou klinikou na světě, která tuto operaci úspěšně provedla.

26.10.2017

Pěší tepnu opraví po částech, aby lidé nechodili po cestě

Obyvatelé Luhačovic i návštěvníci města budou moci brzy využívat stovky metrů opraveného chodníku v Nádražní ulici. Tepna pěší dopravy pro občany tří přilehlých sídlišť směrem do centra města se týká prostoru od stání pro autobusy až po most u zámku. Opravu mají na starosti Technické služby Luhačovice.

25.10.2017

3,5 minuty a dotace na kotlíky byly ve Zlínském kraji pryč

Umíte si představit, že by vám přišlo tisíc pět set e-mailů za pouhé 3,5 minuty? „ Dnes s úderem osmé hodiny odstartovala druhá vlna kotlíkových dotací a necelé čtyři minuty po osmé byl počet žádostí vyčerpán,“ potvrdil ve středu krajský radní Jan Pijáček.

25.10.2017

Řidiči u polikliniky třikrát objedou blok, než by platili

 Trápí vás zdravotní neduhy a jedete k lékaři, který sídlí v budově Zlínské polikliniky. Nikde nejsou volná parkovací místa? Běžná každodenní praxe.

25.10.2017

Bulgur i čočkový salát: běžná jídla na základní škole

Před 16. ZŠ na Jižních Svazích ve Zlíně bylo nedávnou sobotu nebývale rušno. Do školy proudí nejen děti, ale i jejich rodiče. Jedním z příchozích je i Michal Heš, žák 6. třídy. Po škole se ale nepohybuje oblečený jako jiné děti, má na sobě valašský kroj. „Zahrajeme s cimbálkou v rámci doprovodného programu Dne zdraví,“ vysvětlil svůj netypický oděv dvanáctiletý talentovaný primáš cimbálové muziky Valášek.

25.10.2017

Investor neuspěl, město odškodné platit nebude

Investor, který chtěl v parčíku za Městským divadlem postavit polyfunkční domy, neuspěl s žalobou na město Zlín. Neúspěšně dopadla i snaha, aby bylo rozhodnutí magistrátu nepovolit kácení zeleně prohlášeno za nezákonné.

25.10.2017

Primář obličejové chirurgie Jiří Šimek odpovídal na dotazy čtenářů Deníků

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / - Jiří Šimek, primář ústní, čelistní a obličejové chirurgie Baťovy nemocnice odpovídal ve čtvrtek 2. listopadu na dotazy čtenářů Deníků.

25.10.2017

Řidiče ohrožují mlhy. Uleví jim mrazivé teploty

Zlín – Silnice zalité mlhou, červená světla mlhovek zářící do mléčné krajiny, vyděšení řidiči. „Neviděl jsem na krok… Jel jsem po dálnici a všichni letěli jako blázni. Vidíte jen blížící se nebo vzdalující se červená světýlka,“ komentuje počasí posledních dní Jaroslav Minařík ze Zlína, který jezdí často za prací do vzdálenějších měst.

24.10.2017

Potřebujete nový kotel? Pošlete si žádost

Stovky a stovky žádostí už ráno zahltí úředníky kraje: úderem osmé hodiny startuje druhé kolo takzvaných kotlíkových dotací. A zatímco loňské první kolo se neslo ve znamení dlouhých front, protože se lidé museli na úřad dostavit osobně, letos se nic takového nečeká. Úředníci totiž žádosti přijímají elektronicky.

24.10.2017

Informace možná okořením ženským prvkem, slibuje mluvčí krajských hasičů

Kdo má hezčí uniformu, policajti, nebo hasiči? „Myslím, že obě jsou moc hezké,“ říká se smíchem bývalá mluvčí zlínské policie, osmatřicetiletá Lucie Javoříková. Po šestnácti letech vyměnila policejní uniformu za hasičskou. Vystřídala na pozici Libora Netopila, který byl mluvčím krajských hasičů pět let.

24.10.2017

Gajdůšková končí na úřadě, Strnadlová bude hlídat vnoučata

Jednu poslankyni Zlínsko ztratilo, dva nové naopak získá. Miroslava Strnadlová (ČSSD) už kandidovat nechtěla, chce se prý věnovat rodině. Práci na Úřadě vlády naopak opustí kvůli nově získanému křeslu její stranická kolegyně Alena Gajdůšková. Nový poslanec Marek Novák (ANO) počítá s omezením profese projektového manažera. Co další poslanci ze Zlínského kraje? Kdo si hledá práci, kdo dává výpověď?

24.10.2017

Zlín ukáže v Drážďanech folklor i laskominy

Na Dnech české a německé kultury, které tradičně v říjnu a listopadu hostí města Drážďany, Ústí nad Labem a Euroregion Elbe/Labe, se prezentuje letos také Zlínský kraj, informovalo včera tiskové oddělení kraje.

24.10.2017

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci ze ZŠ z Březnice, Lukova a Želechovic

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.

24.10.2017

Osobnosti regionu k volbám: spokojenost, zklamání i rozčarování

Hnutí ANO 2011 je jasným a nikterak překvapivým vítězem voleb do Parlamentu České republiky. Dosud nejsilnější vládní strana ČSSD naopak překvapivě utrpěla drtivou porážku a nový dech nabrala Občanská demokratická strana.

23.10.2017

Nemocnice zrekonstruuje čekárnu u ORL ambulance

Čekárnu u ORL ambulance Krajské nemocnice T. Bati čeká rozšíření a rekonstrukce. Nevyhovující prostory komplikovaly chod ambulance i čekání pacientů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT