VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

18.10.2017

„Pro spoustu mých vrstevníků není politika „cool“, říká mladý kandidát

Jeho otec pochází z Ukrajiny, kde je otevřená válka. I proto se začal zajímat o politiku prakticky od dětství. Nyní jednadvacetiletý Lukáš Činč kandiduje za stranu TOP 09 z devatenácté pozice stejnojmenné kandidátky v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

18.10.2017

Kupte si kabelku. Nošenou, ale s duší

Otrokovice - Pokochat se roztodivnými druhy kabelek a odnést si tu, do které se na místě zamilujete, bude možné v Otrokovicích ve foyer Otrokovické Besedy na posledním Kabelkovém veletrhu v tomto roce. Udělat si radost a současně podpořit nákupem Naději Otrokovice můžete už ve čtvrtek od 15 do 18 hodin. (nab)

18.10.2017

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

17.10.2017

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci z Vlachovic, Pozlovic a Hřivínova Újezdu

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků. 

17.10.2017

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

17.10.2017

Stávka! V kraji ve středu zavře ordinace většina praktiků

Dnes neordinujeme, připojujeme se ke stávce. Podobný nápis si na dveřích ordinací ve středu přečtou stovky dětských i dospělých pacientů, kteří ve Zlínském kraji vyrazí za svým praktickým lékařem.

17.10.2017

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.

16.10.2017

Policejní odstřelovači v akci

Státní veterinární správa (SVS) s Ministerstvem zemědělství (MZe) dnes v Holešově proškolila na dvě desítky policejních odstřelovačů o problematice afrického moru prasat.

16.10.2017

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

16.10.2017

Stavbě přehrady předchází výkup pozemků. Cena až 6 tisíc za metr čtvereční

O tom, že se bude ve Vlachovicích budovat přehrada, věděli už naši praprarodiče. Dočká se jí v dospělosti generace našich dětí. „Klidně s tímto projektem zestárneme. Dílo takového rozsahu a výjimečné důležitosti za to stojí,“ říká starosta Vysokého Pole Josef Zicha.

16.10.2017

Nízké platy nutí mladé lidi, aby se k nám zpět nevraceli

Koncem listopadu odchází do důchodu kuchařka v Základní škole Fryšták na Zlínsku. Sehnat náhradu? Je to problém, a ne zrovna malý. Nízký plat, který škola nabízí na této pozici, totiž nikoho neláká.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2017

Hubertova jízda? Jde to i bez lišky. Podívejte se

Patrona jezdců a lovců si připomněli o víkendu v Držkové na Zlínsku. Hubertova jízda ukončila v obci jezdeckou sezonu. „Na prvním ročníku jsme měli jenom pět koní,“ vzpomněl organizátor akce Jaroslav Šarman. Letos vyjelo z Patriot campu Držková jezdců jednou tolik. Konal se už čtvrtý ročník.

15.10.2017

Čtvrté velehradské setkání lékařů pod věžemi památné baziliky

FOTOGALERIE / Na 250 lékařů a středního zdravotnického personálu z odborných medicínských pracovišť Uherskohradišťska, Zlínska, Kroměřížska, Vsetínska a Hodonínska se zúčastnilo IV. Velehradského setkání lékařů na téma Novinky v revmatologii.

15.10.2017

Chátrající dům je strašákem Fryštáku. Objekt upraví

Měl jít k zemi, ale nakonec bude spíše ozdobou a chloubou města. Značně zchrátralý dům č.p. 16, který se nachází jen kousek od náměstí ve Fryštáku, ještě před pár lety poskytoval azyl hlavně bezdomovcům. Nově zřejmě poslouží coby připomínka významných obyvatel či těch, který se zasloužili o rozvoj města.

AKTUALIZOVÁNO
14.10.2017

Baťovský domek utopený v šedi. Dostanou majitelé pokutu?

„Jednotná pravidla pro zateplování baťovských domků již neplatí?“ zlobí se Václav Rychta ze Zlína. A ptají se i další občané. „Jak je možné, že mohl majitel původní baťovský domek natřít celý jednolitou tmavě šedou barvou a nepřiznat po zateplení cihlovou strukturu?“ ptá se i Petr Kamenický.

14.10.2017

Výstava o dětech, které se nikdy nevzdají

Objevte svět dětí se vzácným onemocněním a podívejte se, s jakým nepochopením se na ně často dívá okolí. To vše zobrazuje ojedinělá výstava černobílých fotografií Váš pohled, náš svět, která je k vidění ve zlínském dárcovském centru sanaplasma. Fotografie dětí se vzácnou nemocí zachytil fotograf Lukáš Trčka.

14.10.2017

Říjen bude růžový i ve Zlíně

Na téma rakoviny prsu a hlavně prevenci tohoto závažného onemocnění chce o tomto víkendu upozornit také Zlínský kraj. Připojí se proto ke kampani „Říjen v růžové“, kterou spustil spolek Mamma HELP.

14.10.2017

Přejít cestu do školy je dobrodružstvím

I v dnešní době ještě chybí na silnicích před školními institucemi jakákoli dopravní značení upozorňující na přecházející děti. Ulici Dlouhou ve Slavičíně přechází každé ráno desítky dětí, aby se dostaly do ZŠ Malé Pole nebo MŠ Slavičín. Přecházejí zde i maminky s dětmi,které jdou na blízké dětské hřiště. Nenajdeme zde však ani značku Pozor děti, dokonce ani přechod pro chodce, chybí i zpomalovací retardéry.

13.10.2017

Poslanci kauzu s vodou nevyřeší. Nemají prý jak

Kubík vody stojí ve Zlíně 86,71 koruny. V některých dalších částech republiky za něj lidé zaplatí i přes stovku, jinde za to mají naopak kubíky dva. Je tedy 87 korun přijatelná částka, nebo je to moc? Obyvatelé to vidí jednoznačně: podle nich je voda v regionu nepřiměřeně drahá. Označují ji dokonce za problém číslo jedna.

13.10.2017

Požár střechy ve Tlumačově způsobili dělníci. Oprava se o dva měsíce zpozdí

Zbytečné starosti, zbytečné zdržení. Nepříjemnosti provázejí nové volnočasové centrum v Tlumačově, které vzniká úpravou chátrající budovy v centru obce za více než 5,2 milionu korun. Za zpoždění stavby může srpnový požár střechy. Škodu odhadl starosta obce Petr Horka přibližně na dva miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO
13.10.2017

Zeman nepojede do Zlínského kraje. Čunek mu cestu nechtěl zaplatit

Přibližně 1,6 milionu korun. Tolik stály v letech 2013 až 2016 Zlínský kraj návštěvy hlavy státu Miloše Zemana. Ten k nám měl opět zavítat ve dnech od 8. do 10. listopadu. Nakonec ale nepřijede. Podle serveru Aktuálně.cz zrušil totiž cestu poté, co hejtman Jiří Čunek prezidentovi oznámil, že jeho delegaci zaplatí jen oběd či večeři do 30 tisíc korun. Namísto Zlínského kraje tak Miloš Zeman zavítá do kraje Olomouckého. 

13.10.2017

3. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

12.10.2017

Zachovat si zdravý rozum a nepodlehnout vábení moci

ROZHOVOR/ „Na společnost mužů jsem zvyklá. Je pravda, ze ve vzduchu byl cítit testosteron a jisté napětí. To mě ale opravdu nerozhází,“ hodnotí pondělní předvolební akci Deník-bus poslankyně Kristýna Zelienková. Ta stojí v čele krajské kandidátky za TOP 09. Předvolební akce Deníku se zúčastnila jako jediná žena.

12.10.2017

Volby 2017: Už za osm dní. Víte komu dáte svůj hlas?

ANKETA/ Kdo by vyhrál volby ve Zlínském kraji, kdyby se konaly o několik týdnů dřív? Dostala by se do Sněmovny ODS nebo Starostové? Graf znázorňuje výsledky posledního průzkumu, který pro Deník zhotovila společnost SANEP.

12.10.2017

Jaký je život s novým jazykem? Ve Zlíně provedli unikátní operaci

Náročnou, pro laika doslava neuvěřitelnou operaci provedli lékaři Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. V České republice dokážou něco takového operovat pouze tři další pracoviště.

11.10.2017

Rozhlas ve Zlíně zazní ještě několikrát

„V souvislosti s opatřeními, která mají pomoci zvládnout epidemii afrického moru prasat na Zlínsku, uskuteční město Zlín opakovaně hlášení s oznámením Státní veterinární správy,“ uvedl za Magistrát města Zlína Zdeněk Dvořák.

11.10.2017

Chodby ve škole hlídají děsivé dýně. Podívejte se

Hrůzu nahánějící dýně a naopak občerstvení, nad kterým se sbíhají sliny. Tak to vypadá tento týden v Základní škole Zlín-Štípa, který věnují zdraví a dýňobraní.

11.10.2017

Kriminalisté již rok prověřují Baťovu krajskou nemocnici

Přesně 365 dní uplynulo ve středu 11. října od policejního zásahu ve vedení Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně, kdy kriminalsité oddělení hospodářské kriminality provedli razii na ředitelství, nemocnice a jejím právním a ekonomickém oddělení. Ani po roce však není jasno, jak policie pokročila a zda zná závěry vyšetřování.

11.10.2017

Na speciální praxi by studenti chodili do okrasných zahrad

Záměr zřídit specializovaný učební obor zahradník historických objektů podpořila Rada projektu Národní centrum zahradní kultury. Místem odborné praxe by měly být kroměřížské zahrady, patřící mezi památky UNESCO.

10.10.2017

Veletrh v Otrokovicích nabídne 300 kabelek levně. A jedny zachovalé lodičky

Starší, nové, pestré, jednobarevné, malé či velké. Kabelkový veletrh v Otrokovicích, který se už nezadržitelně blíží, nabídne až 300 kusů rozmanitých kabelek za symbolické ceny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT