VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

16.9.2017

Na Zlínsku se rodí více chlapců

Více lidí zemřelo než se narodilo, více lidí se vystěhovalo než přistěhovalo. Od počátku roku ve Zlínském kraji ubylo obyvatel o 728 na 582 970 osob. Proti stejnému období minulého roku klesl počet sňatků (o 2,3 %) a počet přistěhovalých (o 0,7 %).

15.9.2017

Město prodlouží od října autobusovou linku 51 v Malenovicích

Lidé zejména ze sídliště v Malenovicích se mohou radovat. Dočkají se většího komfortu dopravy. Autobusová linka MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice č. 51 ve Zlíně-Malenovicích se od 1. října 2017 prodlouží o pět zastávek a zhruba 2,3 kilometru jízdy. Obyvatelům části Malenovic se zkrátí docházkové vzdálenosti k MHD a zlepší se možnosti přestupu na další linky.

15.9.2017

Uspěje Slavkov? Porota vybere Vesnici roku 2017

Už v sobotu 16. září budeme znát vítěze soutěže Vesnice roku. Vyhlášení 23. ročníku soutěže se uskuteční v Luhačovicích na Jarmarku venkova. Zlínský kraj reprezentuje obec Slavkov ze Slovácka.

14.9.2017

Padlo první sele v červené zóně

V takzvané červené zóně, zamořené oblasti africkým morem na Zlínsku, ulovil myslivec ve Fryštáku-Dolní Vsi první sele. Poraženo bylo v oblasti nacházející se vně pachových ohradníků. V tzv. vysoce rizikové oblasti ohraničené pachovými ohradníky se smí střílet pouze dospělá zvířata. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

14.9.2017

350 sedaček z Velkého kina míří na Slovensko

Celkem 350 sedaček z hlediště Velkého kina míří na Slovensko. Koupila je společnost Darton z Komárna, jeden kus za 18 EUR. "Sedačky budou novému majiteli předány po zaplacení kupní ceny,“ prohlásil náměstek primátora Jiří Korec.

14.9.2017

ON-LINE: Úvodní zápas EL fotbalistů Fastavu Zlín s Šeriffem Tiraspol

VIDEA / OBSÁHLÁ FOTOGALERIE / Ševci na úvod EL vyválčili s Tiraspolem bezbrankovou remízu. Náš on-line končí, děkujeme za pozornost.

14.9.2017

Hlavní zlínská pošta omezí provoz

Pozor, v úterý 19. září omezí hlavní zlínská pošta z technických důvodů provoz. Omezení se dotkne stovek lidí, je směřováno na dopolední hodiny.

14.9.2017

U Hulína cvičí hasiči, policisté a záchranáři

Na odbočce z dálnice na 265 kilometru u Hulína se koná od 11 hodin taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Zkoušejí zásah při nehodě osobního automobilu a dodávky. Informoval o tom za krajské hasiče Pavel Řezníček. (hed)

13.9.2017

Korunovační klenoty budou k vidění ve Zlíně

Jedinečná putovní výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí ze středověku a doby Karla IV. zavítá na podzim do Zlína. Návštěvníci dostanou možnost dokonale poznat největší český poklad bez mnohahodinových front.

13.9.2017

O staré pletivo v napajedelské škole šatně si žáci trhali oděvy

Nové šatní skříňky slouží od začátku školního roku dětem ze 2. základní školy Napajedla. Celkem jich mají 424 a jsou určené pro děti od druhé do deváté třídy.

13.9.2017

Na Zlínsku je nedostatek bytů, hlavně typu 2kk, tvrdí developři

Nové byty se staví ve Zlíně jen v ulici Zelinova a ve Štípě, přičemž v první lokalitě jsou všechny rok dopředu vyprodané. Lidé však mají o další nové byty zájem, což potvrzuje hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. „Češi mají prostředky a chtějí je nejenom utratit, ale také investovat,“ okomentovala Horská. „Zpřísňováním hypoték jsou často tlačeni rozhodnout se co nejdříve,“ vysvětlila.

13.9.2017

Na poliklinice v Otrokovicích mají knihobudku

Návštěvníci polikliniky v Otrokovicích si mohou bezplatně půjčit knihu či časopis. Knihobudka, která sloužila letos prvně během letní sezony na koupališti, tak nezůstane po zbytek roku nevyužitá. Zájemci ji najdou ve vestibulu polikliniky. Veřejná knihovnička funguje na principu „vezmi si knihu a zase vrať“, a to zdarma.

13.9.2017

O putovní pohár primátora města Zlín

V neděli 10.9.2017 se na zlínském náměstí konala soutěž v požárním útoku žákovských družstev, za pěkného počasí se na start postavilo celkem 48 družstev. V kategorii mladších žáků zvítězili mladí hasiči Štípa, druhé byly Rymice a třetí Loučka. V kategorii starších žáků zvítězila opět Štípa, na druhém místě skončila Štítná nad Vláří a třetí byly Rymice.  

12.9.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Fryšták

Ve středu startuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy.

12.9.2017

Krádež zbraní ve Vrběticích: Komunisté žádají Chovance o vysvětlení

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by měl podle poslance KSČM Zdeňka Ondráčka vystoupit na plénu Sněmovny s vysvětlením krádeží střelných zbraní a výbušnin z okolí vybuchlých skladů ve Vrběticích na Zlínsku.

12.9.2017

Najeto na kole 93 kilometrů. Zadek mi zůstal na Slovensku

Pátá hodina ranní. Zatímco řada lidí o víkendu po pracovním týdnu v tuto dobu vyspává, několik stovek lidí vstává a chystá se na náročné hodiny na kolech. Je sobota a přesně v 7 hodin ráno se totiž odjíždí autobusem od radnice v Otrokovicích. Směr a cíl je slovenská Dubnica nad Váhom.

12.9.2017

Město Zlín podporuje výstavbu dálnic. Zřídilo podpisová místa

Zlín se připojil k petici na podporu výstavby dálnice D49 Hulín–Fryšták–hranice ČR/SR a dálnice D55 Otrokovice–Staré Město–Břeclav. Zřídil také dvě petiční místa, kde lze podpisem projekty podpořit.

12.9.2017

Největším úkolem je zvýšit kvalitu vzdělávání na 2. stupni ZŠ

ROZHOVOR/ - Po letních prázdninách začíná pro řadu dětí, jejich učitele a další pracovníky škol nový školní rok 2017/2018. V jaké kondici jsou české školy? Co se daří a co méně? Jaké máme učitele a ředitele škol? Jak si stojí naše vzdělávání v mezinárodním srovnání? Nejen o těchto tématech vedl Deník rozhovor s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem.

11.9.2017

Myslivec: prasata už měla být uhynulá

Se zbraní v ruce zřejmě možná už v úterý vyrazí do oblasti zamořené africkým morem prasat myslivec z Lukova Leo Mackovík.

11.9.2017

Začala oprava ulice u Pančavy

Zdržení může počkat v těchto dnech motoristy ve zlínských ulicích Přílucká a Pančava. Dělníci tam začali opravovat úsek silnice od zastávky MHD Přílucká až po točnu MHD Příluky.

11.9.2017

Stop zápachu! Petiční výbor obdržel první reakci z kraje

„Zástupce petičního výboru Jaroslav Budek obdržel ve čtvrtek informaci o převzetí petice Krajským úřadem Zlínského kraje,“ informovala mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

11.9.2017

Namísto plevele plavci? Ve Vizovicích stále váhají

Před 25 lety jezdili lidé na koupaliště ve Vizovicích i ze Zlína, jak bylo vyhlášené. Jenže přestalo vyhovovat technologickým požadavkům a začal se na něm projevovat zub času. Tento stav trvá dodnes a koupaliště téměř dvacet let zeje prázdnotou a chátrá. Ve Vizovicích by si místní koupaliště přáli, ale jsou hlasy i proti.

11.9.2017

Kotulové v zoo si broskev vysuší ocasem

FOTOGALERIE/ Hned pět mláďat roztomilých jihoamerických opiček kotulů veverovitých mohou obdivovat návštěvníci zlínské zoo. I když tyto opičky patří mezi časté obyvatele zoologických zahrad, jejich odchov není vůbec jednoduchý.

AKTUALIZOVÁNO
10.9.2017

Siláci z řad dobrovolných hasičů tahali ve Žlutavě i traktorovou pneumatiku

FOTO, VIDEO/ - Vytáhnout patnáctikilové břemeno do výšky šesti metrů, utáhnout dvakrát deset metrů velkou traktorovou pneumatiku, připojit dvě hadice na přenosnou stříkačku, proskákat pneumatikami nebo pokud možno přeskokem zdolat dvoumetrovou bariéru. V takových disciplínách prokázali svou fyzickou zdatnost a sílu dobrovolní hasiči nejen ze Zlínského kraje ve Žlutavě.

AKTUALIZOVÁNO
9.9.2017

Dveře Barumu dokořán: Takto to děláme. A ekologicky

FOTO, VIDEO/ - Tisícovky lidí si v sobotu dopoledne musely vystát několik set metrů dlouhou frontu, aby se dostali přes brány Continental Barum v Otrokovicích na den otevřených dveří.

9.9.2017

Týden knihoven promine dluh opozdilcům

Burza knih, besedy s osobnostmi, pasování žáků na čtenáře, odpuštěné poplatky za knihy, které čtenáři nevrátili včas do knihovny. Takové zajímavosti a výhody čekají čtenáře v Otrokovicích během Týdne knihoven, který se koná 2.–6. října. Druhý a čtvrtý říjen je věnován burze knih.

9.9.2017

Senioři se potili při hrách v Tlumačově

Asi 150 seniorů se v pátek v tělocvičně Základní školy Tlumačov utkalo v osmi sportovních disciplínách při 8. ročníku Her seniorů mikroregionu Jižní Haná. Mezi sebou bojovaly týmy z Kvasic (v červeném), Hulína (v modrém), Chropyně (ve žlutém) a Tlumačova (v bílém).

9.9.2017

Lovci půjdou po prasatech uvnitř ohradníků. Z každého sdružení tři

Státní veterinární správa (SVS) vydá mimořádná veterinární opatření, která od pondělka 11. září umožní omezenému počtu proškolených lovců extenzivní odlov divokých prasat uvnitř ohradníků na Zlínsku. Měly by to být maximálně tři osoby na jedno myslivecké sdružení. Lovit se v této oblasti budou moci pouze dospělé kusy divokých prasat.

7.9.2017

Míst pro parkování přibude u haly i u polikliniky v Otrokovicích

Řidiči jezdící pořád dokola a marně hledají volné místo k zaparkování. Víkend co víkend řeší na Štěrkovišti v Otrokovicích stejný problém. To se má podle radnice změnit. Nejpozději v příštím roce parkovacích míst poblíž sportovní haly u Střední průmyslové školy přibude.

7.9.2017

Sluníčka roku ve Zlíně doprovodí Mahulena Bočanová i Eliška Bučková

Šikovné a talentované holčičky mají možnost ukázat se v soutěži Sluníčko roku, jejíž zlínský casting proběhne v sobotu 9. září v obchodním centru Zlaté jablko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT