Jako první přicestovali do zoo řezbáři Jean de Dieu Mayombo a Joseph Landry Moubele Bingoulou z Gabonu.

„Během šesti týdnů gabonští řezbáři zhotoví skutečně jedinečné sochy pojmenované Iboga a Voyage, dále pak sochy představující tradiční africké masky a také odpočinkovou lavici ve tvaru krokodýla. Musím říct, že mě návrhy řezbářů skutečně překvapily. Jsou zajímavé a krásné,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Umění řezbářů velmi rádi pozorují i návštěvníci zoo, na louce pravidelně postávají hloučky lidí a sledují řezbáře při práci.

„Jsme moc rádi, že jsme se po roce vrátili zpět do zlínské zoo. Nejprve jsme si prošli celý areál a potěšilo nás, jak naše loňské sochy v areálu vynikly. Rybář a člun u expozice lvů, lavice ve tvaru krokodýla u zastávky vláčku nebo africká maska u sezónní vstupu, jejich umístění je skutečně skvělé. Věříme, že i ty letošní sochy budou ozdobou areálu krásné ZOO Zlín,“ uvedl řezbář Jean de Dieu Mayombo.

MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Dopravu trolejbusů ve Zlíně zkomplikovalo přetržené lano
87. výročí úmrtí Tomáše Bati v památníku T. Baťi
Lidé vzpomínali na Tomáše Baťu u makety jeho letadla

Dokončují pětimetrovou žirafu

Na louce před pavilonem žiraf již také působí nigerští řezbáři.

„Hama Boubacar je u nás pošesté. Pokaždé se těším, čím nás a naše návštěvníky překvapí. Většinu velkých soch v areálu zoo, například žirafu u sezónního vstupu, hrochy u restaurace Limpopo či nosorožce v přístřešku u nosorožců vytvořil právě Hama. Dohromady to představuje téměř tři desítky soch. Letos společně se svým kolegou Moussa Hassane Dabeye vyřežou 6 soch. Nyní již dokončují pětimetrovou žirafu, další kmeny pak přetvoří ve dvě žirafy, dva hrochy i s mládětem, poslední bude želva,“ doplnil Roman Horský.

„Nesmírně rád se do zlínské zoo vracím. Nejen kvůli tvorbě soch, ale také kvůli lidem. Cítíme se tu velmi příjemně, umíme už i spoustu českých slov. A doufám, že stejně tak příjemně působí i naše sochy na návštěvníky zahrady,“ se širokým úsměvem řekl Hama Boubacar.

Gabonští řezbáři budou ve zlínské zoo tvořit do začátku srpna, nigerští dokončí sochy na konci srpna. Po celou dobu je návštěvníci mohou při práci obdivovat na louce poblíž pavilonu afrických kopytníků. (hed)

Komunitní zahrada. Ilustrační foto
Na sídlišti Jižní Svahy vzniká komunitní zahrada
Krajská nemocnice T. Bati
Odškodnění za případy salmonelózy přijde KNTB na miliony