Kdo nestačil akci navštívit o víkendu, nemusí smutnit, k vidění má být minimálně rok. Celý projekt vznikl díky cestovateli Rudolfu Švaříčkovi spolu se zámkem Napajedla.

„Výstava je jedinečná v tom, že se nejedná jen o fotografie. Lidé se v expozici mohou projít pralesem, podívat se do chýše či si prohlédnout konkrétní předměty z Afriky,“ popsala manažerka zámku Petra Psotková. Přípravy exotické výstavy trvaly v napajedelském zámku přibližně měsíc. Na informačních tabulích si zájemci mohou přečíst mnoho zajímavého o životě Afričanů či původu a účelu vystavovaných předmětů.

Na své si přišli nejen dospělí, ale také děti. K vidění jsou totiž například vycpaná zvířata. „Je to svým způsobem i malá zoo a děti to určitě může bavit také,“ míní Psotková. Návštěvníci obdivovali například ukázky oblečení z kůže kmene Masajů z Tanzanie, náramky, nože, ornamenty, nádobí či náhrdelníky. Mnohé zaujaly zejména hliněné destičky, které si ženy některých etiopských kmenů umisťují do spodního rtu, nebo nejrozšířenější obuv v Tanzanii – sandály z pneumatik. Expozice příchozí potěšila.

„Výstava se mi líbí. Zajímavé mi přišlo například rituální jizvení. Hlavně ale oceňuji, že se tu člověk dozví mnoho zajímavých informací. Že jizvy prozradí například to, zda je žena vdaná, jsem nevěděla,“ dodala návštěvnice Ivana Hošková ze Zlína. Ani Erika Jurášková z Nové Dědiny nešetřila chválou. „Moc se mi tu líbí. Zaujala mě hlavně vůně, která navozuje atmosféru,“ přiblížila svoje dojmy návštěvnice, která se na akci vydala s manželem Romanem a dvěma dětmi. Tomu se zas nejvíce líbilo provedení domorodých nožů či ruční zdobení. Jejich děti nadchla hlavně vystavená zvířata a chýše.