Dětská centra poskytují hlídání v domácnosti. O děti se starají kvalifikované a vyškolené pracovnice či zdravotní sestry

Mateřská centra a soukromé agentury ve Zlínském kraji nabízejí řešení.

Jestliže je dítě zvyklé na domácí prostředí, agentura Světýlko Zlín zajistí hlídání přímo ve vaší domácnosti. „Věnujeme se každému individuálně. Nejdříve rodinu navštívíme, abychom poznali dítě, o které budeme pečovat,“ sdělila zaměstnankyně a pomocnice Věra Hartigová.

O děti se starají takzvané hlídací tety, které prošly řadou školení. „Většinou jsou to ženy, které mají osobní zkušenost s vlastními dětmi. Absolvovaly zdravotnický kurz i psychologické testy,“ potvrdila Hartigová. Každá rodina má jiné požadavky, a proto se program upravuje podle žádosti maminek či tatínků. „Tety si s dětmi povídají pohádky, hrají maňáskové divadlo, rozvíjejí je ve zpívání i sportu,“ vyjmenovala.

Dále dodala, že v letních měsících využívají rodiče služeb individuálního hlídání zejména o víkendech. Hlídací tety jsou k dispozici minimálně dvě hodiny denně, avšak každodenní osmihodinové starosti o děti se v centru nevěnují.

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

„Je to náročné jak pro naše zaměstnankyně, tak i pro rodiče, a to zejména po finanční stránce,“ uvedla Hartigová.

Firma Amalthea v Rožnově pod Radhoštěm nabízí péči o dítě buď přímo v domácnosti, nebo v domovech pečovatelů. „Je pravdou, že klienti většinou preferují domácí prostředí,“ přiznal majitel David Malina.

Dětem se věnují prověřené pečovatelky s dlouholetými zkušenostmi. Z časového hlediska se firma přizpůsobuje požadavkům klientů. „Pokud někdo potřebuje hlídání od pěti od rána do sedmi do večera, není to problém,“ uvedl Malina.

Dítě je nutné předem objednat

V uherskohradišťském rodinném centru Akropolis se o děti starají kvalifikované pomocnice.

„Zatímco je rodič v kurzu, věnují se mu naše zdravotní sestry. Hlídaní samozřejmě nabízíme i rodičům, kteří nejsou našimi zákazníky,“ potvrdila programová vedoucí Jitka Kratochvílová.

Upozorňuje však na to, že je potřeba zavolat den předem a dítě objednat.

Pro ratolesti je připravena řada atrakcí – skluzavky, kuličky či barvičky. Centrum poskytuje i možnost umístění dítěte do miniškolky. „Kapacita školky je maximálně deset dětí a každému je věnována individuální péče. Děti čeká přivítání s říkankou, seznámí se s různými technikami kreslení. Výuka je přizpůsobena věku holčičky či chlapečka,“ upřesnila Kratochvílová.

V Mateřském centru Klubíčko v Kroměříži poskytnou péči dětem přímo ve středisku.

Čeká na ně velká herna se sportovními pomůckami, kde si mohou holčičky a kluci zacvičit. Mimo jiné si mohou také zahrát na hudební nástroje.
Hlídání je omezeno věkovou hranicí od půl roku do šesti let. „Objednávat se mohou rodiče den předem a samozřejmě dle individuální potřeby,“ upřesnila provozní zaměstnankyně a členka občanského sdružení Zdeňka Slaníková.

Pečovatelky musejí projít řadou školení a kurzů

Hradišťská agentura Druhá máma poskytuje hlídání v domácnosti, ale i na rodinných oslavách či na služebních cestách. O děti se starají pracovnice, které mají sociální, pedagogické či zdravotnické vzdělání.

„Podmínkou přijetí je i kurz první pomoci. Paní na hlídání musí splňovat několik podmínek, jednou z nich je i to, že musí být nekuřačka,“ uvedla majitelka Simona Úřičková. Péče o děti závisí na jejich věku. „Pokud jsou děti malé, pečovatelky si s nimi hrají a zpívají, s většími dětmi píší úkoly,“ upřesnila Úřičková.