Od rána tyto naleštěné kočáry najížděly do areálu TJ Sokol ve Vizovicích. Konal se zde nultý ročník Srazu amerických aut. „Účast přislíbilo na šedesát majitelů, kvůli počasí ale není do poslední chvíle jisté, kolik jich nakonec dorazí,“ řekl organizátor Martin Hába.

Nakonec přijeli v hojném počtu a zaplnili parkoviště. K vidění byly vozy výroby 1955 i 1965, ale také mladší krasavci, kteří sjeli z výrobní linky v roce 2015. Většina z nich parkuje v tuzemsku, objevily se i bouráky ze sousedního Slovenska.

Nehoda na třídě Tomáše Bati ve Zlíně, 29. 4. 2023
Děsivá nehoda ve Zlíně: auto se rozstřelilo o sloup u přechodu

Účastníci srazu zjistili, kdo má nejsilnější motor v podobě měření jeho hluku a společně se vydali na spanilou jízdou z Vizovic směr Zlín. Projížďku pak zakončili u dostihové dráhy ve Slušovicích.

Cílem celé akce je podle Háby zviditelnit Vizovice a přitáhnout do města lidi. Což se podle účasti podařilo. „Když bude sraz úspěšný, mám v plánu příští rok uspořádat akci na celý víkend,“ přiblížil své vize pořadatel a nadšený fanoušek amerických strojů Martin Hába.

To, že nablýskaná auta táhnou, dokazovaly rozzářené oči kluků i jejich tatínků. „Je to velká paráda,“ rozplýval se Matěj Hádek, který se přišel pokochat se synem Honzíkem.

Jarní slavnosti v Napajedlech, 29. dubna 2023
Jarní slavnosti v Napajedlech: desítky stánků, muzika i aprílové počasí