Ve středu ale začne na naše území proudit studený vzduch ze severu.

„Průměrná teplota se ve Zlínském kraji bude pohybovat okolo 4 ºC. Navíc dopoledne přinese obloha dešťové srážky, ty se k večeru budou měnit na sněhové,“ předpovídá meteoroložka. Podle ní se v následujících dnech ranní teploty budou snižovat až na 4 ºC.

„Od čtvrtka můžeme očekávat teploty v rozmezí od 2 ºC do O ºC. Čeká nás hodně proměnlivá oblačnost, můžeme očekávat i intenzivní sněžení,“ přiblížila Dagmar Honsová. Podle ní se v neděli teploty začnou opět zvedat, a to až na 8 ºC.

„Od 8. 1. pak očekáváme déšť, velkou oblačnost a vát bude silný vítr,“ upozornila meteoroložka. Podobné počasí by nás mělo provázet první tři lednové týdny.

„Modely jsou nastaveny na dvacet dní. Proto to, co přinese poslední lednová dekáda, s určitostí říct nemůžeme,“ vysvětlila Dagmar Honsová. Jaká bude celá zima, se zatím říct nedá.

„Zvykli jsme si, že v poslední době nebyl leden a únor na sníh nic moc a v březnu, kdy jsme vyhlíželi jaro, udeřily arktické mrazy… Ale neházejme flintu do žita, zima teprve začíná,“ zažertovala meteoroložka.