„S touto stranou jako jedinou opravdu nehodláme vyjednávat. Před námi je nyní schůze se zástupci stran Občané OE s podporou Pirátů, následně pak s ODS a do konce týdne se chceme sejít i s Nezávislými. Co se týče kandidáta na starostu, na to je ještě příliš brzy,“ říká Ondřej Wilczynski za vítězné ANO 2011.

Strana Nezávislí, která skončila na třetím místě, považuje svůj výsledek za úspěch.

„Určitě bychom měli chuť i na pozici místostarosty. Do koalice a vyjednávání bychom pak v žádném případě nešli s Novým Impulsem pro Otrokovice a zřejmě ani s ČSSD. Ale to snad ani nehrozí,“ informuje Michal Tichý, lídr kandidátky. Do zastupitelstva se sice nedostal, ale z pozice lídra se plánuje jednání zúčastnit. Vstupu do koalice by se nebránila ani VIZE 21 s podporou SPD v čele s lídrem a stávajícím místostarostou města Jiřím Veselým.

„Jsme připraveni na jednání. V tuto chvíli se nám prozatím nejedná o posty, důležitá je teď koalice,“ konstatoval Jiří Veselý.
Nový Impuls pro Otrokovice prozatím, co se týče koalice, vyčkává. „Uvidíme, jak se zachová vítěz voleb,“ sdělil jeho lídr Milan Plesar.