Zatažená obloha sice zpočátku některé místní držela doma, odpoledne však i přes vzdálené hřmění vyšlo nad Bílými Karpaty slunce a zámecký park se začal plnit návštěvníky.

Program pro 
děti i dospělé

Pro ty byl připravený pestrý festivalový program. Pořadatelé mysleli skutečně na všechny věkové skupiny. Za pestrou směs zábavy navíc lidé ani nemuseli sáhnout hluboko do kapsy. Vstupné bylo dobrovolné a výtěžek byl pak věnovaný nemocnici ve Slavičíně.

„Loni jsme kvůli dovolené nebyli, ale letos jsme si to nemohli nechat ujít. Líbí se mi, že si tu každý může najít to svoje. Babička si poslechne dechovku, děcka se můžou vyblbnout na atrakcích a my si dáme v klidu pivo a poslechneme a podíváme se, co ve Slavičíně dovedou," nechal se slyšet návštěvník Petr Matyáš. Park párty je totiž především o prezentaci různých zájmových spolků a uskupení, které ve Slavičíně působí. Oblíbená akce se v posledních letech zpravidla pořádá na svátek Cyrila a Metoděje.

K dobrému pivu a hudbě patří v ideálním případě i nějaký lehčí pohyb. I na to ve Slavičíně mysleli. Poctivou žízeň na pivo si tak mohli zájemci „udělat" při nohejbalovém turnaji Jerevan cup. V kuželně byl také na programu prestižní, a bez přehánění i mezinárodní souboj.

Hosté ze Slovenska

Pozvání Slavičína totiž přijali i zástupci nedaleké Nové Dubnice na Slovensku.

„Je to tu fajn. I když už jsem dnes zmokla, tak to vypadá, že snad počasí vydrží. Začíná být pěkné horko a jestli to tak půjde dál, bude tady večer plno opilých," smála se návštěvnice Pavla Navrátilová.

Potenciál by byl. K poslechu kapel si mohli návštěvníci vychutnávat nabídku piv hned jedenácti pivovarů. Mezi nimi se samozřejmě prezentoval i místní pivovar Hrádek.

Poprask především mezi nejmladšími návštěvníky způsobila také ukázka rotorového letadla, takzvaného virníku.