Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradišťské podzemí vydalo zbytky palisády

ZLÍNSKÝ KRAJ - Podzemí slovácké metropole vydalo ve čtvrtek 22. listopadu další ze svých pečlivě střežených tajemství. Pracovníci pod dohledem archeoložky Slováckého muzea Dany Menouškové narazili při opravě kanalizace na zbytky dřevěné palisády, a to nedaleko centra města.

23.11.2007
SDÍLEJ:

Archeoložka Dana Menoušková při odkrývání nalezené palisády.Foto: DENÍK/Milan Zámečník

V samém sousedství Galerie Slováckého muzea, v bezmála čtyřmetrové hloubce, odhalila lžíce bagru již několik klád. „Před týdnem jsme dva kůly za pomocí těžké techniky vytáhli. V současné době ještě čekáme na přesné určení jejich stáří. To nám pomůže rozluštit metoda pojmenovaná dendrochronologie,“ prozradila Menoušková.

Vyzvednuté zbytky palisády podle archeoložky pochází z období pozdního středověku. Dubové kmeny, které zvyšovaly odolnost kamenných hradeb, jsou nyní v rukách konzervátorů. „Kůly jsou poměrně dobře zachovalé. Po důkladné očistě bude potřeba zpevnit jejich povrch,“ popsal potřebné procedury vedoucí konzervátorského oddělení Vít Mynář.

Pod nohama Hradišťanů je podle odborníků skryto ještě mnoho dalších zajímavých důkazů o bohaté historii města. Tyto nálezy však leží poměrně hluboko, navíc na území historického města už není mnoho nezastavěných míst. Opravy kanalizace jsou proto jednou z mála příležitostí pro archeologický výzkum.

Přečtěte si také:

Archeologové objevili na vrchu Klášťov asi 700 železných předmětů

Archeologové nalezli u Hulína několik pravěkých hrobů

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika

23.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení