Víceúčelový prostor má navazovat na stávající fotbalové hřiště a nabízet návštěvníkům širokou škálu vyžití. „Udělali jsme, co jsme mohli, abychom do měsíce mohli zahájit práce. Máme veškeré potřebné dokumenty i stavební povolení. Realizace projektu však bohužel zůstala viset na nutné dotaci z Evropské unie,“ uvedl starosta Březnice Josef Hutěčka. Tu totiž obec ještě nedostala. „Snad by to mohlo vyjít koncem roku,“ doufá Hutěčka. Dříve než v polovině roku příštího se však podle něj budovat nezačne.

Multifunkční areál bude stát šestnáct milionů korun. Čtvrtinu z této částky uhradí obec, zbytek žádá po Evropské unii. „Projekt počítá se zázemím pro sportovce a diváky včetně sociálního zařízení a možnosti občerstvení. Součástí areálu má být i univerzální hřiště na tenis, volejbal nebo odbíjenou a dětský koutek,“ vyjmenoval Hutěčka. Obec prý v plánech nezapomněla ani na jeviště s hledištěm pro pořádání kulturních akcí a na taneční kolo.

Areál, který bude celý bezbariérový, má doplnit velké parkoviště. Vzhledem k tomu, že se má nacházet přibližně dva kilometry od Zlína, ho s velkou pravděpodobností budou využívat i obyvatelé krajského města.