Tvrdí to nejznámější rožnovský astrolog Robert Zapletal, který na požádání Valašského deníku zpracoval horoskopy obou prezidentských kandidátů.

Václav Klaus se narodil 19.června 1941ve znamení Blíženců se silným vlivem Saturnu. Tím podle Zapletala dostal do vínku takové vlastnosti, jakými jsou průraznost a tvrdost. „Je velmi neústupný, což se projevuje třeba tím, že jen těžce uznává svoji chybu. Pro politika je ale neústupnost také pozitivní vlastností,“ čte astrolog zhoroskopu.

Některé rysy má podle něho Václav Klaus podobné jako Jiří Paroubek nebo Mirek Topolánek, což například dokazují ivzájemné konflikty mezi nimi. „Ty jsou způsobené právě touto podobností,“ vysvětluje Zapletal.

Ekonom Jan Švejnar se narodil 2.října 1952ve znamení Váh a vůči Václavu Klausovi představuje dokonalý protiklad. Vjeho zvěrokruhu je zřetelný vliv Uranu, je tím pádem originální, nápaditý a svým způsobem nekonvenční. „Není to povaha tak dogmatická a konzervativní jako Václav Klaus, je více nakloněn změnám,“ vyčítá Zapletal zpostavení Švejnarových planet a pokračuje. „Bude sice schopen akceptovat tradice, ale přesto dokáže měnit to, co už je přežité a nevyhovující. Ztohoto pohledu by mohl být jakousi novou mízou vnaší politice,“míní.

Velmi důležité však bude postavení planet hlavně vden volby nového prezidenta. „Mars přechází přes Klausovo Slunce, což mu dá odolnost. Tato konstalace pro něj bude posilující,“ ukazuje astrolog na zvěrokruh.

Jana Švejnara zase čeká silné působení Jupitera, planety štěstí a prosperity. „Ipokud by nebyl zvolen, signalizuje mu horoskop nové a neobvyklé možnosti,“ poznamenal Robert Zapletal.

Shrnuto a podtrženo: kosmická tělesa budou osmého února nakloněna spíše Janu Švejnarovi. Převahu má tento kandidát podle posledních průzkumů imezi obyvateli českéhostátu.

Kdo ale nakonec na dalších pět let ovládne Pražský hrad, rozhodnou až poslanci a senátoři. „Ati se více než hvězdami, budou nejspíš řídit jinými pohnutkami,“ dodal Zapletal.