Pacienti se podle zástupců vlastníka nemusejí obávat zásadních změn. "Nebude se rozšiřovat, ale ani zužovat stávající rozsah služeb. Chceme Atlas především zrenovovat, nakoupit nové moderní přístroje a provést celkovou rekonstrukci budovy. To je ovšem otázka několika let," zdůraznila předsedkyně představenstva nemocnice Miluše Tuková.

Dalším záměrem současného vlastníka je ustálit složení personálu. "Fluktuace zaměstnanců byla v posledních dvou třech letech obrovská, lékaři odcházeli a přicházeli, teď se to však zastavilo," uvedla Tuková.

Za vesměs pozitivní považují vliv společnosti Euroclinicum i samotní pracovníci nemocnice. "Jistotu nemá ve zdravotnictví člověk nikde, jde ale o silného investora, takže jsem přesvědčený, že přinese uklidnění personální situace," míní cévní chirurg Lukáš Hnátek. Toho potěšil také nákup přístroje pro léčbu křečových žil. "Měli jsme ho jako druzí v republice a první na Moravě," pochlubil se. Pacienti přijímají změnu vlastníka rozdílně. "Uvidíme ještě, jestli splní to, co slibují," nechce předčasně chválit jedna z pacientek Ludmila Pacovská ze Zlína. "Já měl pár úrazů a byl jsem se zdejší péčí vždycky velmi spokojený. Jestli změna majitele přinese peníze na lepší vybavení, tak to jako pacient jen ocením," řekl zase Marek Janíček ze Zlína.

Společnost Alpha Union Invest v ČR již vlastní polikliniku v Ústí nad Labem a prostřednictvím dceřiné společnosti provozuje v ČR největší síť lékáren.