Výjimkou je provoz podatelny krajského úřadu, který pro veřejnost pro osobní podání veřejnosti zůstává zatím v omezené míře zachován. Podatelně je otevřená každé pondělí a středu od 8 do 11 hodin.

V těchto termínech zde mohou občané osobně podávat například své žádosti v rámci vyhlášených krajských dotačních programů.

"Informujeme také, že omezením vstupu veřejnosti do budovy krajského úřadu nebudou žádosti o dotaci z Programu na podporu stavební obnovy kulturních památek a památek místního významu KUL03-20 přijímány osobně na oddělení památkové péče. Žadatelé je mohou tištěnou podobu žádosti o dotaci zaslat poštou, předat na podatelně nebo zaslat případně datovou schránkou do 27. března 2020," informovala mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová.

Veřejnost může kontaktovat zaměstnance krajského úřadu přednostně elektronicky nebo telefonicky, a to prostřednictvím elektronické podatelny podatelna@kr-zlinsky.cz nebo telefonního čísla 577 043 111 v původních úředních hodinách krajského úřadu.

Dále může veřejnost kontaktovat zaměstnance krajského úřadu rovněž prostřednictvím přímých kontaktů, které nalezne na webových stránkách kraje: https://tel.kr-zlinsky.cz

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE