"Na základě posledních informací o hromadném odkupu lístků v Ostravě jsme navýšili počet našich družstev. V pohotovosti bude 250 policistů, zlínské muže posílí i hlídky z ostatních měst jihomoravské krajské správy," uvedla Bartíková. Podle ní budou k zásahu připraveny také speciální jednotky, doprovod vlaků, oddíl jízdní policie, psovodi i městští strážníci.

Zatím není jasné, kolik "baníkovců" přijede vlakem, autobusy nebo osobními auty. Vlak pro pro ostravské fanoušky vyjíždí ve 14:37 s přestupem v Přerově. Odtud pojedou rovnou do Zlína, v Otrokovicích přestupovat nemusí. Odjezd příznivců Baníku je plánován z vlakového nádraží ve Zlíně mezi 21:00 a 21:30. "Dopravu ostatních cestujících by ostravští fanoušci neměli narušit," dodala zlínská policejní mluvčí.

Podle ní budou policejní hlídky rozestavěny i na příjezdových trasách z Otrokovic a ze Vsetínska. Ty budou hlídat i kriminalisté. "Největší úskalí vidíme v tom, že fanoušci přijedou do Zlína už před 17:00 a zápas začíná až o dvě hodiny později. Jsme připraveni i na variantu, že se rozejdou do města, kde se je budeme snažit držet pod kontrolou," poznamenala Bartíková.

Policie upozorňuje Zlíňany, bydlící poblíž fotbalového stadionu, i pravidelné návštěvníky kopané, aby nenechávali své automobily poblíž sportoviště. "Je zde pokaždé částečný zákaz parkování, a také tudy vede trasa k vlakovému nádraží, po které nechvalně známé fanoušky povedeme," dodala Bartíková s tím, že policisté se také zaměří na identifikaci případných výtržníků.

Při květnovém vzájemném utkání, kdy se oba celky také střetly ve Zlíně, zadržela tamní policie osm příznivců, z nichž čtyři se dopustili trestného činu a čtyři přestupku. Tři fanoušky Baníku policisté obvinili z výtržnictví, protože demolovali plot a způsobili zhruba šestitisícovou škodu. Jednoho ostravského příznivce kriminalisté obvinili z maření úředního rozhodnutí, neboť měl zakázán vstup na stadion. Přestupku se dopustili čtyři mladíci, kteří se prali v přilehlém parku a jeden z nich vulgárně nadával policistům.

Všech osm hříšníků policie zajistila díky pečlivému monitoringu. Policisté v uniformách i v civilu je fotografovali a nahrávali na video v průběhu celého zápasu. Utkání tehdy na Moravě skončilo bez branek, Baník už ve Zlíně nevyhrál 13 let. Zápas sledovalo asi 2300 fanoušků ze Zlína, z Ostravska a polských Katowic přijelo zhruba 680 lidí. Utkání a přesuny fanoušků monitorovalo 170 policistů. Na opatřeních se podílelo i pět desítek zlínských městských strážníků.