„Vlak pro příznivce Baníku vyjíždí v 14.37 hodin s přestupem v Přerově. Odtud pojedou rovnou do Zlína, v Otrokovicích přestupovat nemusí. Jejich odjezd je naplánován z vlakového nádraží ve Zlíně mezi 21.00 a 21.30 hodin. Dopravu ostatních cestujících by Ostravští neměli narušit,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. Část fanoušků dorazí i autobusy a vlastními vozy.

Podle Bartíkové strážci zákona vidí největší úskalí v tom, že baníkovci přijedou do Zlína už před pátou hodinou, přitom zápas začíná až o dvě hodiny později. „Jsme připraveni i na variantu, že se rozejdou do města, kde se je budeme snažit držet pod kontrolou,“ slibuje mluvčí.

Mluvčí zlínské městské police Šárky Škubalové sdělila, že kvůli utkání dojde i k přechodné úpravě provozu na některých cestách. „Konkrétně se jedná o ulici Sokolská a Dlouhá i místních komunikací Benešovo, Fügnerovo a Tyršovo nábřeží,“ vyjmenovala Škubalová.
„Lidé, kteří bydlí poblíž zlínského stadionu a pravidelní návštěvníci fotbalu už vědí, že není vhodné nechávat auta v blízkosti fotbalového stadionu. Jednak je zde pokaždé částečný zákaz parkování a jednak zde vede trasa k vlakovému nádraží, po které nechvalně známé fanoušky povedeme,“ doplnila Bartíková.

>> DALŠÍ ČLÁNKY ZE ZLÍNA A ZLÍNSKÉHO KRAJE