Nepokoji u diskotéky se zabývalo sedmdesát obyvatel Suché Lozi

Neváhali si ani ulevit hned vedle domů. Radní kvůli vandalům svolali výjimečné zasedání s obyvateli obce. Jeho výsledkem je omezení provozu diskotéky, instalace kamery a pravidelné hlídkování.

„Nepořádek zašel do extrému a lidé byli zoufalí. Situace se musela nějak vyřešit. Obeslal jsem proto asi sedmdesát lidí včetně majitelky baru a po jednání myslím, že jsme se solidně dohodli,“ míní sucholožský starosta Petr Gazdík. Diskotéka nakonec doznala změn v omezení hlasitosti hudby a zavírací doby. Tu ohraničuje druhá hodina ranní. „Dále vylepšíme osvětlení v prostoru u baru a nainstalujeme tam kamerový systém, aby nedocházelo k poškozování majetku,“ dodal Gazdík.

Sami zastupitelé budou pořádek u diskotéky pravidelně kontrolovat. O pomoc při hlídkování starosta požádá i státní policii. „Policisté běžně zajíždějí do všech problémových lokalit v okrese. O kontrolách v Suché Lozi se rozhodne až po projednání žádosti. Problémy u nočních podniků jsou celkem časté a dohled policie může každopádně pomoct,“ poznamenala mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková.

S výsledkem jednání je spokojená i majitelka baru Kobra Jiřina Bujáčková. „Jsem moc ráda, že všechno proběhlo v klidu. Nikdo se nehádal a problémy jsme řešili. Souhlasím se vším včetně omezení provozu baru,“ netajila majitelka. Obyvatelům Suché Lozi se však nevyhly ani myšlenky na zrušení diskotéky. Od nich se ale nakonec upustilo.

„Vysvětlil jsem lidem, že jsem radši, když diskotéka funguje. Myslím, že je lepší, když mladí zůstanou v obci. Jinak by jezdili do větších měst a riskovali tak třeba opilost za volantem,“ upozornil starosta Gazdík.