„Výstava paní Havlíčkové je plná překrásných obrazů, které vyprávějí barevné příběhy. Její malířský rukopis prozrazuje uměleckou zralost, kompozice nesou pečeť vnímání světa jako místa, kde je dobré žít,“ uvedli po středeční vernisáži pořadatelé.

Taťána Havlíčková pracovala 25 let ve zlínských Filmových ateliérech jako skriptka a výtvarnice kostýmů v hraném filmu pro děti, poté, jako výtvarnice, režisérka a scénáristka animovaných filmů.

Ilustrační foto
Moravská vodárenská má mít už jen 25 procentní podíl nad vodou Zlínska

V ateliéru Hermíny Týrlové vytvořila dva autorské animované filmy. Od roku 1993 se zabývá volnou malbou, kresbou a dřevěnou plastikou. Její obrazy se snaží vyprávět příběhy hledání krásy, hledání lidské duše.

„Nápad na barevnou výstavu vznikl před rokem. Všichni jsme byli zavření doma v obavách o své zdraví. Někteří naši známí dokonce přišli o život. Jako tichý boj proti strachu jsem začala malovat nadějeplné barevné obrazy. A opravdu to fungovalo. Někteří lidé dokonce zjistili, že je lepší dívat se doma na obraz, než na tapetu,“ prozradila Taťána Havlíčková.