„Barumka bez výhry Kopeckého není barumka,“ usmíval se spokojeně v neděli odpoledne u rampy na náměstí Míru fanoušek Lukáš Sika, který i letos držel palce právě Janu Kopeckému.

Na náměstí Míru se na předávání pohárů vítězům přišly podívat stovky lidí. Slavnostní ceremoniál byl i letos opět na závěr pokropen šampaňským.

„To se mi vždycky líbí nejvíc,“ usmíval se malý fanoušek rallye sportu, který se přišel podívat a který zároveň slíbil, že ani příští rok si tuhle podívanou nenechá ujít. Barumku si se svým synem užil i Michal Hozák ze Zlína.

Jan Kopecký (vpravo) a spolujezdec Jan Hloušek - vítězové Barum Rallye 2021 .
Jubilejní Barumku ovládl Kopecký. Cais v posledním testu havaroval

„Už od dětství chodím na barumku a teď na ni nechybím společně se synem,“ svěřil se. Se synem se přišla v neděli na náměstí podívat i Petra Ditrichová ze Zlína. „Je to tady skvělé akce, nemohli jsme na barumce chybět,“ usmála se.

Důvod k úsměvu měl i Pavel Mareš, otec Filipa Mareše, který se letos umístil na třetím místě. „Mohlo to být ještě o dva stupně výš, ale bronz bereme taky,“ vtipkoval. A taky aby ne, vždyť ještě na rampě Filip Mareš prozradil, že se za dva měsíce stane otcem.

Druhé místo patřilo Noru Andreasi Mikkelsenovi, které mu zajistilo vedení v evropské soutěži.

Andreas Mikkelsen (vpravo) na podiu 50. Barum Rally
Mikkelsen: Cais by na sebe měl být pyšný

Bez vážnějších zranění

Průběh letošní Barum Czech Rally si organizátoři pochvalovali.

„I když byly na rychlostních zkouškách nějaké karamboly, obešly se bez vážných a středně vážných zranění,“ vyzdvihl mluvčí barumky Roman Ordelt. Připomněl, že jen jen Dominik Stříteský utrpěl při nehodě otřes mozku, který si vyžádal krátkou hospitalizaci.

Pode mluvčího Ordelta byla letošní trať opět těžká, k tomu patří zejména pro zahraniční jezdce i náročnost zvládání českého asfaltového povrchu, na který nejsou zvyklí.

„Jsme s letošním průběhem soutěže velmi spokojení, dokonce vyšlo počasí, a i když byla venku zima, tak nepršelo, a to je dobře,“ usmál se Roman Ordelt.

Barumka letos i přes povinnost dodržování protiepidemických zařízení přilákala tisíce fanoušků.

„Nechyběli na erzetách podél trati, a to je opravdu skvělé, jsme za to rádi,“ ocenil za organizátory mluvčí Barum Czech Rally Zlín Roman Ordelt.

Ve 12. RZ Májová vedoucí muž Barum Rally Erik Cais navýšil své vedení o dalších 13 vteřin.
Šéf Caisova týmu: Věřím, že tato havárie ho posune dál!