Svému krajanovi například přijeli fandit milovníci rychlých kol až z Polska.

„Jsme tu, abychom povzbudili Gregora Grzyba se startovním číslem devatenáct,“ pochlubil se včera Simon Piastowsky, který ve Zlíně a jeho okolí hodlá se svými přáteli strávit celé tři závodní dny.

Ze sousedního státu přijeli do krajského města povzbuzovat i sourozenci Peter a Eva Strážayovi z Bratislavy. Ti jsou připraveni ve Zlíně zůstat až do neděle, aby jim neunikla ani jedna erzeta. „Ale Pindula bude jednoznačně nejlepší,“ předvídal Peter. Tipnout vítěze si však ani jeden z nich nechtěl.

„V soupisce je asi dvacet jezdců, kteří mohou být první,“ doplnila ho sestra. „Ale nejvíc budeme fandit našim jezdcům Bérešovi a Mullerovi,“ shodli se oba.

Automobilových soutěží a Barum rally nevyjímaje se pravidelně účastní i Petr Těšínský ze severních Čech.

„Do Zlína na Barumku jezdím už od svých tří let, jsou tady vždycky totiž krásné a zároveň náročné erzety. Taková Pindula či Troják, to jsou už pojmy,“ mínil jednadvacetiletý mladík. Ani on však tip na vítěze nemá.

„Nejlepší jsou pro mě všichni, kteří se rally účastní,“ doplnil. Jasno ve svém favoritu má naopak Marek Šnedar ze Zlína. „Budu fandit stoprocentně Romanu Krestovi, jako správný krajan. Letos to musí vyhrát,“ uzavřel Zlíňan a zároveň každoroční návštěvník Barumky.

(trc)