Opět se očekává masivní návštěva. Vloni organizátoři evidovali přes čtvrt milionu diváků, letos by to nemělo být méně. „Jen úvodní erzetu v centru Zlína sledovalo na čtyřicet tisíc fanoušků,“ sdělil mluvčí závodu Roman Ordelt.

Letos je navíc v plánu premiérový přímý přenos části závodu na televizní stanici Eurosport.

„Mělo by jít o rychlostní zkoušku Biskupice. Stejně jako loni jsou v plánu živé vstupy ze servisní zóny,“ uvedl ředitel závodu ředitel Miloslav Regner. Kompletní přenos je nad finanční možnosti organizátorů. „Takový počin si mohou dovolit jen velké rallye jako je Monte Carlo. Musíme například zaplatit dopravu a pobyt pracovníků televize. Letos by jich k nám mělo dojet pětatřicet, pro přenos celého závodu by jich však bylo potřeba sto,“ doplnil.

Jako každý rok si závod vyžádá řadu dopravních omezení. Ta se opět dotknou i krajského města, kde se pojede úvodní rychlostní zkouška. Na několik hodin tak zůstane uzavřený i nadjezd přes řeku Dřevnici spojující Jižní Svahy s centrem Zlína. Právě na to si pak stěžuje řada lidí. „Jedná se například o starší občany, kteří se pak složitě orientují v náhradních spojích MHD,“ uvedl zlínský radní Karel Jankovič. Magistrát na akci přispěje 600 tisíci korunami.

Na rychlostních zkouškách v obcích se stává, že fanoušci poničí soukromý majetek. „Když to přeženu, tak se jedná o patnáct případů. Třeba o poškozený ohradník. Stačí se ale ozvat a my škodu uhradíme,“ slíbil Regner.

Kolik za vstupenky?

Jednorázový vstup na jednotlivé erzetynebo do servisní zóny bude stát 60 korun. Visačka, která opravňuje ke vstupu na všechny akce, přijde na 170 korun.