Ilustrační foto.ČSAD

Hlavní autobusové nádraží ve Zlíně i nedaleké nádraží Housacar budou v pátek 31. srpna od 17 hodin až do noci uzavřena. Dopravci svá provizorní stanoviště zřídí v ulici Hradská, odkud budou odjíždět veškeré linkové spoje. „Sobotní ranní spoje pak opět odjíždějí ze svých hlavních stanovišť na nádraží," doplnil Oldřich Holubář z ČSAD Vsetín.

POLICIE

Strážníci městské policie. Ilustrační fotografie.

Krajské ředitelství policie Zlínského kraje nasadí v průběhu Barum Czech Rally Zlín rovných 493 policistů a všechny dostupné záznamové a dokumentační prostředky.

„Chceme zadokumentovat všechny řidiče, kteří nerespektují pravidla silničního provozu. Poté jejich jednání budeme důsledně řešit," upozorňuje vedoucí zlínského územního odboru Václav Karkoška.

ČD

Ilustrační foto

Kvůli návalům fanoušků při noční erzetě v pátek 31. srpna od 19 do 23 hodin centrem Zlína nepojedou vlaky. V krátkém úseku je nahradí autobusy. Cestující jedoucí z Otrokovic do Zlína či dál budou muset na železniční zastávce v Malenovicích přestoupit na autobus. Ten bude namísto ve vlakové stanici Zlín-střed zastavovat na autobusové zastávce Náměstí Práce. Cestující jedoucí na rallye ale budou moci z Malenovic pokračovat vlakem až do stanice Zlín-střed.


Náhradní autobusová doprava za osobní vlak číslo 14239, který jezdí ze zastávky Zlín-střed do Vizovic, odjede z Náměstí Práce bez čekání na pravidelný odjezd tohoto vlaku podle jízdního řádu. Navíc bude určena pouze pro výstup cestujících.

ZÁKAZY

PÁTEK 31. 8. 2012

Ilustrační foto.

Pohořelice, Komárov – 7.00 až 13.00 hodin
Centrum Zlína – 18.15 až 23.45 hodin

SOBOTA 1. 9. 2012

Slušovice, Nové Dvory, Březová, Hvozdná – 7.10 až 17.10 hodin
Lípa, Želechovice – 8.43 až 17.43 hodin
Lukov, Vlčková, Držková – 11.01 až 21.07 hodin
Hošťálková, Troják, Rajnochovice, Tesák – 11.34 až 21.40 hodin

NEDĚLE 2. 9. 2012

Otrokovice, Žlutava, Halenkovice, Kostelany, Bunč – 6.57 až 14.57 hodin
Jankovice, Košíky, Traplice, Kudlovice, Sušice, Babice – 7.34 až 15.34 hodin
Komárov, Pohořelice, Oldřichovice, Karlovice, Malenovice, Zlín-Maják – 7.10 až 16.10 hodin

O dopravních komplikacích, které Barum Czech Rally Zlín způsobí, se mohou řidiči dozvědět na informační lince 974 662 662. Zprovozněna bude už ve čtvrtek 30. srpna, lidé na ni mohou volat 24 hodin denně.

Ilustrační fotoMHD

PÁTEK 31. 8. 2012

Barum Czech Rally Zlín, především městská erzeta, se citelně dotkne i městské hromadné dopravy ve Zlíně. Kvůli uzavření Gahurovy ulice v pátek 31. srpna zhruba od 19 do 23.30 zajistí Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (DSZO) náhradní autobusovou dopravu mezi centrem města, Jižními Svahy, Pasekami a Mladcovou objížďkou přes Prštné.

Linky 8 a 9 nepojedou na Jižní Svahy, ale na točnu Sportovní hala. Ze zastávky Náměstí Míru přes Náměstí Práce budou jezdit na Jižní Svahy autobusy mimořádných linek 8X a 9X (každá z nich v intervalu 20 minut). Pojedou bez zastavování přes Prštné kolem hypermarketu Interspar a po ulici Nábřeží. Na původní trasu linek 6, 8 a 9 se napojí na začátku ulice K Pasekám.

V opačném směru jízdy ze sídliště budou autobusy 8X a 9X v centru Zlína zastavovat na zastávkách Náměstí Práce, Školní a jejich jízda skončí na zastávce Náměstí Míru. Autobusy linek 32 a 33 pojedou oklikou přes Prštné a budou za touto objížďkou o několik minut zpožděny.

Trolejbusová linka 6 jedoucí z Otrokovic bude v tomto čase končit na zastávce Školní ve Zlíně a směrem na Otrokovice bude začínat na zastávce Náměstí Míru.

Cestující mohou v době tohoto opatření pro přestup na náhradní dopravu použít i nepřestupnou jízdenku. Revizoři zohlední i prodloužení jízdní doby.

DSZO je také připravena nasadit po skončení rychlostní zkoušky několik posilových autobusů a trolejbusů, zejména ve směru do Otrokovic nebo ve směru na Jižní Svahy.

SOBOTA 1. 9. 2012

Na rychlostní zkoušku do Želechovic nad Dřevnicí mohou fanoušci využít pravidelnou linku 12 z centra Zlína až do blízkosti trati.

NEDĚLE 2. 9. 2012

Kvůli rychlostní zkoušce Maják bude od 6.30 asi do 15.30 hodin uzavřena ulice K Majáku. Autobusová linka 31 bude vynechávat zastávky Maják-točna a Ke Křibům a pojede od okružní křižovatky přímo na zastávku Krematorium. Stejně tak i v opač-ném směru jízdy. Autobusy MHD linky 31 budou mít na transparentu upozornění ve znění Mimo Maják.

Fanouškům rallye poslouží zvláštní autobusová doprava ze zastávky Náměstí Práce na zastávku U Majáku. Autobusy se otočí na okružní křižovatce a pojedou od zastávky U Majáku zpátky na zastávku Náměstí Práce. Tyto autobusy budou jezdit před zahájením a po ukončení rychlostní zkoušky jako posila. Provoz hradí pořadatelé závodu, cestující se svezou zdarma.

Související: Zlínské hotely jsou na rally obsazené