Policisté se zaměřují především na dodržování pravidel na silnici. „Policisté včera zkontrolovali bezmála stovku motorových vozidel a zaevidovali 56 dopravních přestupků. Nejčastějším přestupkem bylo stejně jako v jiných letech překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to ve 47 případech. Ze strany účastníků letošní Barum rally jsme zjistili tři přestupky, ve všech případech šlo o překročení rychlosti,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Opatření budou pokračovat, řidiči musí také počítat s uzavírkami.

„První rozsáhlá uzavírka, která ovlivní dopravní situaci přímo v centru Zlína, je naplánována na dnešek (čtvrtek, pozn. red.), konkrétně od 22:45 do 1:30 hodin. Jednotliví jezdci mají v tomto časovém úseku prostor k seznamovacím jízdám městské rychlostní zkoušky, která v pátek oficiálně odstartuje letošní Barum rally,“ vysvětlil Jaroš s tím, že průjezd centrem krajské metropole bude v tuto dobu omezen.

Bezpečnost a pořádek v průběhu soutěže Barum Czech Rally Zlín pohlídají stovky policistů. Ilustrační foto
Barumka je tady. Od středy jsou v akci více než tři stovky policistů

„V pátek bude trať městské rychlostní zkoušky uzavřena již od 16:30 hodin a se zprůjezdněním centra Zlína se počítá až hodinu po půlnoci,“ dodal mluvčí.

Už od brzkého pátečního rána budou pro běžný provoz uzavřeny silnice v blízkém okolí Žlutavy a Bělova, neboť se tam uskuteční kvalifikační rychlostní zkouška.

„Trať bude uzavřena v 6 hodin ráno a její otevření je naplánováno na 14 hodinu. Apelujeme na dodržování dopravního značení a pokynů policistů či pořadatelů,“ uzavřel Jaroš.