„Někteří jednotlivci se snažili vjet ke startu i přes zákaz a nedokázali pochopit, že by tím bránili vjezdu závodníků, a ohrozili tak průběh soutěže. U startu už parkovalo tolik vozidel, že další nebylo možné vpustit ani přes povolení od pořadatele,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Policie proto znova upozorňuje všechny účastníky, aby v zájmu vlastní bezpečnosti a v zájmu klidného a bezproblémového průběhu závodu dbali rad policistů, městských strážníků i pořadatelů.

Policie už přistihla i pár soutěžních jezdců, kteří nebezpečně kličkovali mezi auty v běžném silničním provozu. „Závodníci by si měli uvědomit, že ne každý obyčejný řidič dokáže na jejich manévry rychle zareagovat a navíc do cesty může kdekoliv někdo vběhnout,“ podotkla policejní mluvčí. V průběhu celé soutěže budou policisté kontrolovat rychlost i způsob jízdy u všech řidičů. „Půjde zejména o ta místa, kde by mohli ohrozit bezpečnost ostatních lidí,“ upozornila Bartíková.

Na letošním sedmatřicátém ročníku Barum rally se očekává rekordní počet návštěvníků. Pořadatelé odhadují, že na závody přijede více než dvě stě tisíc příznivců rychlých aut. Na pořádek ve Zlíně i jeho okolí tak bude dohlížet přes pět set policistů i strážníků.