V něm po páté v řadě a celkem po osmé, slavil triumf pilot Jan Kopecký. Ten v cíli nezapomněl poděkovat svým fanouškům a všem, kdo ho podporují.

Nebyl však sám, kdo má své obdivovatele. Například i pilot Jan Jelínek a jeho spolujezdec Petr Ingr, mají svůj fan club. Jeho členové se na letošní ročník prý připravovali již týden dopředu.

„Barumka je starší ode mne o tři roky,“ říká Pavel Tureček, který fan club se svými kamarády založil před mnoha lety. „Letos jsme stihli osm rychlostních zkoušek a nachodili jsme zhruba padesát kilometrů,“ smál se, když rekapituloval uplynulý týden.

„Těším se na konec, až jej půjdu přivítat, ale na rychlostní zkoušky nechodím. Přesto jsem na něj pyšná,“ usmívala se maminka Honzy Jelínka Jaroslava Jelínková, těsně před tím, než její syn dorazil v pořádku společně s Petrem Ingrem do cíle.

Letošní závod Barum Czech Rally přinesl kromě dvou vážných havárek i spoustu krásných sportovních zážitků, které ocenili jak pořadatelé, tak diváci.

„Jsme s průběhem letošního ročníku spokojeni, přišlo opět hodně diváků, kteří mohli vidět nádherný dramatický souboj a věřím, že se určitě nenudili,“ uvedl za organizátory Barum Czech Rally Zlín mluvčí Roman Ordelt.