„Před utkáním v Benešově jsem byl skoro celý týden na služební cestě a přijel jsem domů v pátek o půlnoci. Před duelem s Libercem jsem si zašel v sobotu zastřílet a byl odpočinutější,“ líčí 33letý Pavlík.

Výsledek? Porážka v Benešově 65:78 a nedělní domácí výhra nad Libercem 78:66. Ještě výmluvnější byly Pavlíkovy statistiky. Zatímco v Benešově minul osm z devíti pokusů z pole, proti Liberci zaznamenal 15 bodů a 7 doskoků.

„Když Honza potrénuje den před zápasem, je pak skoro nezastavitelný,“ řekl zlínský kouč Jaroslav Kotala na adresu bývalého českého reprezentanta.

„V podstatě je to pravda. Jenže naším největším problémem je právě to, že se málokdy sejdeme na tréninku kompletní. Pokud by se nám to povedlo dvakrát týdně, místo bilance 5–2 a pátého místa bychom měli sedm výher a byli první,“ tvrdí Pavlík.

Po letošním návratu ze zahraničí pracuje u firmy HP Tronic, kde využívá znalosti exotické maďarštiny.

„Jezdím hodně autem, a když se dostanu dvakrát týdně na trénink, jsem rád. Už nejsem nejmladší a pak je to poznat, jako třeba teď po zápase s Libercem,“ podotkl Pavlík, který strávil na palubovce bez pěti minut celý duel.

„Už jsme si říkali s Michalem Šušákem, že bychom se měli na mladé více dívat z lavičky,“ culí se Jan Pavlík.

Zatím je nepostradatelný.