„Posledních čtrnáct dní nabývají telefonáty nespokojených obyvatel na intenzitě. Od 16. května jsme jich přijali devět. Obecně se ovšem dá říct, že situace je prozatím lepší než vloni. Pokud ale nebude větrno, což být nemá, tak při nynějších teplotách zápach bude zřejmě větší,“ konstatovala Anna Pšejová.

Už teď si také na zápach ve velkém stěžují obyvatelé na sociální síti.

„Bydlíme kousek od Štěrkáče a na můj vkus je to tedy příliš často. Okna musím zavírat téměř pokaždé. Hlášení poctivě posílám, ale zdá se, že je to k ničemu,“ uvedla například Lenka Staňková.

„No jo, smradlavé Otrokovice se nezapřou,“ okomentovala zápach zase uživatelka se jménem Coco Hermina.

I když stížností či upozornění od lidí bude přibývat, radnice s tím prý nic udělat nemůže. Kafilerie má totiž během letoška provést několik opatření vedoucích ke zlepšení situace, a to dle instrukcí České inspekce životního prostředí.

„Mimo jiné má zvýšit účinnost biologického filtru na 90 %, zmodernizovat stávající zařízení například tím, že budou všechny provozní uzly, které jsou zdrojem pachových látek, napojeny novou vzduchotechnikou do biologického filtru,“ nastínila už před časem podmínky mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Podle jednatele společnosti MAT Evžena Obruči budou všechna opatření dokončena v termínu. "Co se týká stížností, Otrokovice jsou průmyslovou zónou s mnoha druhy zápachu," konstatoval.