Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baťova nemocnice začala šetřit

Zlín – Výrazná úsporná opatření se rozhodlo zavést nové vedení Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně. Hodlá zastavit a snížit ztrátu zdravotnického zařízení, která letos na podzim dosáhla hodnoty 137 milionů korun.

9.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve ZlíněFoto: DENÍK / Matej Slávik

Vedení zastavilo vyplácení všech odměn. Výpověď již dostalo 17 administra­tivních pracovníků

Vedení nemocnice chce optimalizovat výnosy od zdravotních pojišťoven, omezit nákupy, snížit počet zaměstnanců a zastavit vyplácení veškerých odměn.

Podle předsedy představenstva a ředitele nemocnice Bohuslava Škubala jsou některá opatření nepopulární, avšak nezbytná k tomu, aby nemocnice začala zlepšovat hospodářský výsledek. „Na pokračujícím prohlubování ztráty se podepisuje hlavně nízká úroveň výnosů ze zdravotních pojišťoven vlivem nedůsledného vykazování zdravotních výkonů,“ sdělil ředitel.

Nemocnice hodlá šetřit hned několika způsoby. Od Nového roku například zprovozní nový elektronický informační systém, za více než 40 milionů korun, který má omezit zbytečné papírování. “Bude nástrojem k zefektivnění vykazování do zdravotních pojišťoven, k podrobné analýze výkonů jednotlivých primariátů a tím optimalizaci činnosti,” uvedl Škubal.

KNTB také vypíše nová výběrová a poptávková řízení na dodavatele léků i materiálů. “Nedostatky jsme nalezli třeba v nákupech potravin do nemocniční kuchyně,” připomenul ředitel hříchy svých předchůdců.

Vedení chce ušetřit i v servisu zdravotnických přístrojů, kde by měla být konkrétní roční úspora přibližně 1,5 milionu korun.

KNTB, ve které aktuálně pracuje 2062 lidí, rovněž sníží počet svých zaměstnanců. “V první fázi redukujeme počty lidí v administrativě a dosud výpověď obdrželo sedmnáct lidí,” sdělil Škubal.

Nemocnice již také sloučila oddělení zobrazovacích metod a oddělení vaskulární diagnostiky a intervenční radiologie do jednoho oddělení zobrazovacích metod. Vedení KNTB rovněž zrušilo placenou Vědeckou radu a zřídilo neplacený Poradní sbor.

„Vzhledem k tomu, že jsme v červených číslech, rozhodli jsme také zastavit vyplácení veškerých odměn. Jsme si vědomi, že naše opatření nejsou příjemná pro zaměstnance. Současně však věříme, že většina z nich pochopí, že bez podobných kroků není možné se ze ztráty dostávat,“ uzavřel ředitel Škubal.

Autor: Martin Lavay

9.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
7

Začíná superdebata Deníku: politici se sjíždějí do sídla redakce

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení