V objektu sídlili chovatelé poštovních holubů, kteří od města získali náhradní prostory pro svou činnost. Podle Ladislava Sedláčka z otrokovické pobočky Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů byly v místní části Stará kolonie v Nerudově ulici tři takové domky, postupně se ale zbouraly.
„Jeden nám nechali jako pobočku asi v roce 1980,“ připomenul Sedláček. Dodal, že holubářům sloužil dobře, potřeboval by ale rozsáhlé opravy.

Dům, který byl postavený v roce 1930, byl dvoupodlažní s částečným podsklepením. Nemovitost byla podle mluvčího otrokovické radnice Milana Plesara napojená na elektřinu, ostatní inženýrské sítě ale nebyly funkční. Generální oprava domku, který byl v havarijním stavu, by podle zástupců města byla příliš drahá.

„Náklady byly vyčíslené na téměř sedm set tisíc korun. Zástupci nájemce uvedli, že nemají finanční možnosti na rekonstrukci. Vzhledem k náročnosti rekonstrukce doporučil odbor majetku asanaci,“ poznamenal mluvčí otrokovické radnice Milan Plesar. Na místě zbouraného domu o rozloze 170 metrů čtverečních vysadí městští zahradníci zeleň.

Zřejmě poslední dřevěný domek stojí ve Zlíně na Letné. „Říká se mu Aladin a je dovezený z Ameriky,“ zmínil historik archivu ve Zlíně-Klečůvce David Valůšek. Podle něj se však nejedná o typický baťovský domek, ale spíše o tehdejší experiment. „Ani není poznat, že je dřevěný. Je na něm totiž omítka,“ dodal historik Valůšek.

Přečtěte si také:

Baťovský domek se proměnil ve skanzen