Návštěvníkům se tak nyní otevírají v nové, atraktivnější podobě. Vytvořen zde byl ucelený prohlídkový okruh budovou s jednotným informačním a orientačním systémem. Modernizace expozic, jejímž hlavním projektantem byl architekt Petr Všetečka, byla součástí celkové revitalizace budovy, kterou realizoval Zlínský kraj.

Masters of Rock ve Vizovicích (sobota 14. července 2018)
Těšení i spousta práce: Masters of Rock se blíží

Vstup je i nadále zdarma

„Expozice byly aktualizovány a jejich opotřebené nebo poškozené části byly obnoveny. Provedly se také určité dispoziční změny a doplněny byly některé nové objekty. Zcela nová expozice pak vznikla na vyhlídkové terase v 16. etáži,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Dodal, že vstup do všech inovovaných expozic zůstává i nadále zdarma

V expozici ve 2. etáži byla provedena celková rehabilitace interiéru i mobiliáře a dále také úprava fotografických a textových panelů, které jsou nyní více orientovány na světový kontext budovy.

V 8. etáži proběhla restaurátorská obnova poškozených částí interiéru a jako protějšek busty Tomáše Bati byla na protější stranu do západní části expozice umístěna nová busta Jana Antonína Bati. Vznikla odlitím z bronzu, včetně podstavce. Jejím autorem je akademický sochař Radim Hanke. Dále je zde nově na jedné ze stěn plastickým písmem vysázen text doprovodu k poslední vůli Tomáše Bati.

Ilustrační foto
Rekonstrukce ulice Díly VI přinese nový povrch i bezpečnou cyklostezku

Na terase vnikla nová expozice

Zcela nová expozice byla vytvořena na terase budovy v 16. etáži, jež je nyní veřejnosti přístupná celá. Na terasu byly instalovány dalekohledy podobné dalekohledům na amerických mrakodrapech. Opatřeny jsou orientačními popiskami. Hlavním exponátem na terase je model města Zlína. Výtvarné dílo z litého bronzu znázorňuje podobu města na počátku 50. let minulého století. (poh)

Mládě vzácného gibona stříbrného dostalo jméno Hope. Křtila herečka Lenka Krobotová.
Vzácné giboňátko pokřtila Lenka Krobotová

Otvírací doba expozic

Expozice v 2. etáži: každý den 8:00 - 21:00

Expozice v 8. etáži: pondělí 8:00 - 17:00, úterý 8:00 - 15:30, středa 8:00 - 17:00, čtvrtek 8:00 - 15:30, pátek 8:00 - 14:00

Expozice v 16. etáži: každý den 8:00 - 21:00