Jak vidíte své šance na zvolení do Evropského parlamentu?

Myslím, že jsou reálné. Hodně bude záležet na volební účasti. Každopádně při minulých volbách chybělo v celé republice deset tisíc hlasů ke zvolení kandidáta číslo tři.

Čemu byste se v Evropském parlamentu nejraději věnoval?

Nejraději bych se věnoval politice soudržnosti, kde se řeší rozvojové věci v návaznosti na regionální politiku včetně reformy zemědělské politiky. Dále pak otázkám vzdělávání a určitě i vnějším vztahům se třetími zeměmi.

Myslíte si, že budete mít jako poslanec reálnou šanci něco ovlivnit?

Určitě. Vzor mám v současných poslancích KDU-ČSL v Evropském parlamentu, kde se zasadili o kontrétní ochranu spotřebitele před často nebezpečnými výrobky ze třetích zemí či v boji za registraci obchodních značek. Také bychom byli členy frakce Evropské lidové strany, která je nyní nejsilnější v parlamentu.

Pokud se stanete poslancem Evropského parlamentu, budete mít mnohonásobně vyšší plat než nyní. Co si s ním počnete?

Zatím jsem o tom nepřemýšlel, nemám tedy specifické plány. Člověk má v takové funkci přirozeně zvýšené náklady. Vzhledem ke své dosavadní práci vidím práci europoslance jako jako logické vyústění. Není to podnikatelský, ale profesní zájem.

Máte už s rodinou domluvenou dělbu péče o domácnost v případě zvolení?

Je pravda, že času bych měl asi méně. Na druhou stranu mám i teď náročné zaměstnání s padesátikilo­metrovým dojížděním. Europoslanci ale bývají část týdne ve svém volebním obvodu, a navíc máme ve Strání obě babičky a dědečky i spoustu strýců a tet ochotných pomoci.